Yard Management System a optymalizacja procesów logistycznych w firmie

W miejscu załadunku i rozładunku kierowcy tracą nawet do 8% czasu. Według pomiarów aż 80% rozładunków i załadunków odbywa się w przeciągu 10 godzin każdego dnia. Optymalizacja procesów logistycznych na terenie podwórza zakładów produkcyjnych może mieć więc olbrzymie znaczenie...

Informatyczne systemy yard management mogą zoptymalizować zarządzanie parkingiem w centrach logistycznych, zautomatyzować procesy wydawania dokumentów oraz wyeliminować błędy w rozładunku przy jednoczesnym przyspieszeniu i zwiększeniu przepustowości zakładu. Standardowa aplikacja online jest przejrzysta zarówno dla kierowców jak i pracowników działów logistycznych. W prosty sposób wskazuje czas rozładunku i obrazuje jego miejsce.

Funkcjonowanie systemu ma na celu minimalizowanie czasu pobytu środków transportu w centrum logistycznym. Precyzyjne określenie okien czasowych oraz zaplanowanie procesu załadunku i rozładunku towarów pozwala na odpowiednie wykorzystanie istniejących zasobów przedsiębiorstwa- mówi Sławomir Woźniak, Dyrektor Sprzedaży SOOT.pl. – Mobilne aplikacje oferują możliwość bieżącego śledzenia transportu oraz oszacowanie dokładnego czasu rozładunku. Kierowca korzystający z prostego w obsłudze systemu, może konkretnie określić kiedy przyjedzie do zakładu i ile czasu w nim spędzi. Wykorzystanie dostępu do Internetu umożliwia także informowanie o opóźnieniach i ewentualną zmianę godziny, co z kolei jest dużym ułatwieniem dla pracowników zarządzających ruchem na terenie zakładu.

Wykorzystanie systemu yard management pozwala na rejestrowanie pojazdów znajdujących się na parkingu przedsiębiorstwa, zarządzanie ilością wykorzystywanych środków transportu, bezpośrednią komunikację z kierowcami, planowanie terminarza załadunku i rozładunku towarów i kontrolę odchyleń od planowanych działań.

Zakłady organizujące transport korzystające z aplikacji online wyeliminują problem kolejek i zapełnienia parkingów. Nadają się one także dla tych firm, które działają na dużym obszarze, ponieważ można precyzyjnie doprowadzić kierowcę nie tylko do samego przedsiębiorstwa, ale nawet do konkretnego doku. Jest to spore ułatwienie we współpracy z zakładami, które mimo dużego natężenia ruchu, nie mają rozbudowanych parkingów.

Aplikacje pomagające w zarządzaniu podwórkiem sprawdzają się na każdym etapie przygotowania i dostarczenia towarów. Począwszy od wprowadzenia szczegółów transportu w trakcie jego awizacji, poprzez rejestrację pojazdów, które pojawią się danego dnia w zakładzie aż po zarządzanie załadunkiem i rozładunkiem w magazynach. Tego typu systemy nadają się zarówno do wykorzystania w dużych firmach spedycyjnych, jak i zakładach produkcyjnych niezależnie od branży. Aplikacje internetowe typu yard management są w stanie usprawnić pracę w dużych centrach logistycznych oraz w każdym zakładzie ze zwiększonym ruchem pojazdów.

 

Poleć ten artykuł:

Polecamy