DB Schenker Logistics w nowej, ekologicznej siedzibie
DB Schenker Logistics siedzibę biura zarządu przeniósł do warszawskiego kompleksu biurowego Business Garden, znanego z ekologicznych rozwiązań.
Strategia DB Schenker Lgistics opiera się na trzech filarach: ekonomii, społeczeństwie i środowisku. Odpowiedzialne podejście do biznesu jest też widoczne w wyborze nowej siedziby firmy w Warszawie, przy ul. Żwirki i Wigury 18. O wyborze nowej lokalizacji zaważyły ergonomiczne warunki pracy i aspekty środowiskowe, które spełnia nowy, innowacyjny obiekt. Na terenie warszawskiego kompleksu Business Garden zastosowano szereg sprawdzonych technologii i pro-ekologicznych rozwiązań. Pozwalają one na mniejsze zużycie energii elektrycznej i wody, co zaowocowało przyznaniem dla kompleksu certyfikatu LEED na złotym poziomie.
Business Garden to innowacyjny park biznesowy o ciekawej architekturze z uwzględnieniem zieleni. – „Wewnątrz biurowców zainstalowano między innymi energooszczędne oświetlenie z systemem sterowania i czujnikami ruchu, wyłączającymi zbędne światło w częściach nieużytkowanych. Woda deszczowa wykorzystywana jest do nawadniania terenów zielonych dookoła budynków – informuje Ewa Łydkowska z Vastint Poland, dewelopera Business Garden. – Ponadto do budowy obiektów wykorzystano wiele materiałów lokalnych, zmniejszając tym samym emisję spalin w trakcie transportu, a ponad 65% odpadów budowlanych zostało poddanych recyclingowi – dodaje.
DB Schenker Logistics dba o ekologię także w swoich terminalach i magazynach. Najnowszy terminal należący do firmy w Białymstoku uzyskał certyfikat BREEAM In-Use z oceną Very Good, przyznawany budynkom przyjaznym pracownikom i środowisku. Jest to pierwszy w Polsce w pełni ekologiczny terminal cross-dockingowy z takim certyfikatem.
Obiekt wyposażony jest m.in. w kolektory słoneczne i lampy LED-owe, które ograniczają emisję CO2 o ponad 30 ton rocznie. Inne wdrożone rozwiązania pozwalają na zmniejszenie zużycia wody i odzysk ciepła. Dodatkowo, w celu ochrony akustycznej terenu, wokół terminalu utworzono trzypiętrowy układ zieleni w pasie o szerokości trzech metrów. Znaczna część materiałów do budowy została sprowadzona z najbliższej okolicy.
Firma zorganizowała warsztaty ergonomiczne dla pracowników, które pomogły dostosować meble biurowe do ich indywidualnych preferencji i cech. Ponadto, obiekt wyposażono w stojaki na rowery oraz zaplecze dla rowerzystów.