Dynamiczny rozwój  Ekol w Polsce

Dynamiczny rozwój Ekol w Polsce

Firma Ekol w maju 2015 weszła na rynek Polski, a już pod koniec grudnia przeniosła się do nowej siedziby.

Nowy obiekt w Sosnowcu to magazyn typu cross-dock wykorzystywany na potrzeby międzynarodowego ruchu drobnicowego. Łączna dostępna powierzchnia liczy 2000 m2 z ośmioma rampami załadunkowymi. W magazynie tym mogą być obsługiwane różne grupy produktowe, w tym również ADR. Ponieważ Ekol oferuje połączenia nie tylko do i z UE, ale także poza nią, firma w nowym obiekcie oferuje również magazyn czasowego składowania. Ekol specjalizuje się w transporcie intermodalnym, a bezpośrednie sąsiedztwo terminala kolejowego, umożliwia wysyłanie i odbieranie towarów przy użyciu tego transportu.

 

Mimo, iż firma działa na rynku polskim dopiero kilka miesięcy, zatrudnia już ponad 20 osób, a do końca 2016 przewidywane jest zatrudnienie 50 pracowników. Planowane obroty w roku 2016 to 16 milionów Euro.

 

– Kolejne kroki w rozwoju firmy to powstanie na początku 2016 roku trzech oddziałów: w Poznaniu, Wrocławiu oraz Łodzi. Planujemy połączenia kolejowe łączące Europę Zachodnią z Polską. Chcemy, aby oferowane przez nas rozwiązania intermodalne funkcjonowały również na innych, nowych, ważnych dla naszego rozwoju kierunkach. Pozwoli nam to na uelastycznienie naszej oferty poza obecnie istniejące połączenia do i z Turcji, zwłaszcza tam, gdzie posiadamy swoje spółki. Nowe lokalizacje w Polsce mają na celu zwiększenie tych możliwości w kierunku: Niemiec, Wielkiej Brytanii Francji, Hiszpanii czy Włoch – mówi Artur Pohl, Country Manager, Ekol Polska.

 

Macierzysta spółka Ekol znajduje się w Turcji, gdzie firma jest liderem na rynku. W Europie Ekol posiada oddziały w 10 krajach. Jest właścicielem pięciu statków typu Ro-Ro oraz wysyła prawie 70 składów pociągów towarowych miesięcznie. Ekol pragnie wykorzystać oferowane przez siebie ekologiczne rozwiązania dla wzmocnienia swojej obecności na kontynencie europejskim.

 

– Przesyłki wysłane np. z Turcji czy Grecji do Polski, są transportowane promem z portu w Stambule do Triestu. Kolejną część podróży pokonują pociągiem do Ostrawy, skąd przewożone są transportem drogowym do Sosnowca. Obecnie oferujemy cztery tygodniowe regularne połączenia pociągowe na trasie Ostrawa – Triest, w roku 2016 zwiększymy ich liczbę do sześciu – dodaje Artur Pohl.

 

Oprócz rozwiązań intermodalnych, Ekol oferuje także usługi “konwencjonalne” takie jak krajowy i międzynarodowy transport drogowy (dla przesyłek o różnej wielkości), logistykę kontraktową oraz specjalistyczne usługi celne.

 

W najbliższej przyszłości Ekol otworzy spółki na terenie Czech, Słowacji, Bułgarii oraz Iranu. Oprócz planowanej ekspansji w w/w krajach Ekol zamierza w ciągu najbliższych miesięcy otworzyć nowe oddziały również w Hiszpanii czy Rumunii.

Poleć ten artykuł:

Polecamy