Produkt z wysokiej półki – wszystko o wykorzystaniu drabin regałowych

Produkt z wysokiej półki – wszystko o wykorzystaniu drabin regałowych

Drabiny regałowe to specjalny typ urządzeń wykorzystywanych w magazynach, sklepach czy dużych archiwach i bibliotekach. W bezpieczny i szybki sposób pozwalają użytkownikowi osiągnąć odpowiednią wysokość, a możliwość zawieszenia w pozycji postojowej nie tylko zaoszczędzi miejsce...

Do zawieszania i przesuwania

Na rynku dostępne są dwie grupy drabin regałowych: zawieszane na prowadnicach oraz zintegrowane z mechanizmem jezdnym. Te pierwsze wykorzystywane najczęściej w niewielkich pomieszczeniach, w których przestawienie urządzenia, z uwagi na niewielką częstotliwość, nie będzie stanowiło problemu. Drugie zaś są obowiązkowym wyposażeniem magazynów i archiwów, w których niezliczona ilość regałów i korzystanie z nich w sposób ciągły wymagają znacznie sprawniejszego systemu. Czym się między sobą różnią? – Konstrukcja zawieszanej drabiny regałowej jest niezwykle prosta i skuteczna. Składają się na nią prowadnice o przekroju okrągłym o średnicy 30 mm, mocowane do krawędzi półek, oraz samego urządzenia, które wyposażone zostało w dwa haki na szczytach podłużnic do zawieszenia drabiny w trakcie użytkowania oraz dwa nieco niżej, do pionowego zaczepienia drabiny w pozycji postojowej – tłumaczy Bogdan Harmaty, ekspert firmy KRAUSE, producenta profesjonalnych urządzeń do pracy na wysokości.

Bezpieczeństwo i komfort użytkowania

Tam, gdzie wykorzystanie drabiny regałowej jest wyjątkowo częste warto natomiast zainwestować w mechanizmy jezdne, które umożliwiają swobodne przesuwanie jej wzdłuż prowadnicy, bez konieczności przenoszenia urządzenia. Przekrój prowadnicy może być okrągły lub odpowiadać literze T. – Ciekawym rozwiązaniem jest także dwustronna, obrotowa drabina Stabilo Professional do regałów podwójnych, które dzieli niewielki korytarz (do 1,6 m). Konstrukcja wyposażona została w górnej części w dwa mechanizmy jezdne z hamulcem oraz rolkami osadzonymi w łożyskach ślizgowych, dzięki czemu zmiana jej położenia odbywa się szybko i bez użycia siły – dodaje ekspert firmy KRAUSE. Wszystkie drabiny producenta ze zintegrowanym mechanizmem charakteryzuje wytrzymałe, wpustowe połączenie podłużnic z profilowanymi, głębokimi stopniami (80 mm) zapewniającymi bezpieczne wejście i wygodną pracę. Samoblokujące rolki gwarantują łatwe przesuwanie urządzenia, a dwukomponentowe stopki zwiększają jego stabilność w trakcie użytkowania.

Drabiny dostępne są w wielu wariantach wysokości od 2,7 m (6-stopniowe) do 4,3 m (13-stopniowe). Jako wyposażenia dodatkowe producent oferuje poręcz oraz podporę.

Ceny drabin regałowych KRAUSE z serii Stabilo Professional: od 232 zł do 3469 zł netto.

Poleć ten artykuł:

Polecamy