ANWIL wspiera kształcenie dualne

ANWIL wspiera kształcenie dualne

Od września kolejni uczniowie rozpoczną naukę w klasie patronackiej ANWILU w Zespole Szkół Chemicznych (ZSCH) we Włocławku.

Przyszli technicy technologii chemicznej mogą liczyć nie tylko na edukację dostosowaną do potrzeb rynku pracy, ale także na szereg benefitów, jakie otrzymają od włocławskiej spółki z Grupy ORLEN.

 

Powołanie w ubiegłym roku klasy patronackiej o profilu technik technologii chemicznej w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku to inicjatywa, którą ANWIL podjął z myślą o odbudowaniu tradycji kształcenia zawodowego w mieście. Jej absolwenci zdobędą wiedzę i umiejętności, dzięki którym znacznie skróci się czas niezbędny do poznania przez nich instalacji, jakie będą mieli szansę w przyszłości obsługiwać. Dysponując takim doświadczeniem, nie tylko łatwiej odnajdą się na rynku pracy, ale staną się także bardziej atrakcyjni dla pracodawców. Warto bowiem pamiętać, że według statystyk Europejskiego Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego (CEDEFPC) absolwenci szkół zawodowych szybciej znajdują pracę niż legitymujący się wykształceniem ogólnym.

 

Nauka w klasie patronackiej ANWILU odbywa się w systemie dualnym, tzn. młodzi chemicy poznają teorię podczas zajęć w ZSCH, a umiejętności praktyczne i doświadczenie zawodowe zdobywają w czasie praktyk we włocławskiej spółce.

 

Najlepsi uczniowie otrzymują również ufundowane przez ANWIL stypendia naukowe, dofinansowanie kosztów dojazdu do szkoły (MPK, PKS, PKP), a także zakupu podręczników – benefity, których wysokość może sięgnąć nawet 1500 zł. Ponadto uczniowie, którzy rozpoczną we wrześniu 2017 r. naukę w klasie patronackiej ANWILU, otrzymają od firmy tzw. pakiet startowy (plecak, piórnik oraz strój sportowy).

Poleć ten artykuł:

Polecamy