Motywacja na trójkę i przemysł na czwórkę – czyli fabryka na piątkę
Założenia Przemysłu 4.0 to nie jedyne zmiany, jakie powinni wdrożyć kierownicy utrzymania ruchu. Motywacja 3.0 to bowiem kolejny temat, z który muszą się zmierzyć.
Zagadnienie, choć stosunkowo świeże, wydaje się być niezwykle istotne w zarządzaniu zarówno produkcją jak i jej kluczowym ogniwem, czyli pracownikami.
Metoda przysłowiowego kija i marchewki odchodzi do lamusa. Jak nauczyć się prawidłowego motywowania pracowników i gdzie znaleźć odpowiednie narzędzia do usprawnienia wszystkich procesów produkcyjnych? Wystarczy odwiedzić 9. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – Maintenanace (10-11.10.2018, EXPO Kraków). Ponad 200 wystawców zaprezentuje najnowsze rozwiązania i produkty dla fabryk, które pretendują do najwyższej oceny.
Motywacja 3.0
Pracownicy zatrudnieni w fabrykach są bez wątpienia jej główną siłą napędową. Brak zaangażowania z ich strony stanowi zagrożenie dla poprawnego funkcjonowania fabryki. Żeby produkcja utrzymywała się na jak najefektywniejszym poziomie niezbędni są zatem zmotywowani pracownicy. Ważne aby nie tylko znali i wierzyli w swoje możliwości, ale byli także oddani projektowi, w którym uczestniczą. Niestety wielu pracodawców i osób zarządzających zasobami ludzkimi nie wie jak skutecznie stymulować wewnętrzną motywację w zespole. O procesach motywacji 3.0 i umiejętnym zarządzaniu zasobami ludzkimi będzie można dowiedzieć się podczas jedynych w Polsce Targów kierowanych do sektora utrzymania ruchu i zarządzania produkcją – Maintenance.
Kluczowe spotkanie
Swój udział w tegorocznej edycji targów potwierdziło już ponad 140 firm z całej Europy. Na liście Wystawców pojawią się takie marki jak: Conrad Electronic Sp. z o.o., Ampere Polska Sp. z o.o., ANRO Firma Poligraficzno-Handlowa Sp. z o.o., BP Techem S.A., Endress+Hauser Polska Sp. z o.o., Nord Napędy Sp. z o.o., Rockwell Automation Ltd, Atlas Copco Polska Sp. z o.o., Henkel Polska Sp. z o.o., Heico Poland Sp. z o.o. Organizatorzy Targów Maintenance przewidują, że podczas wystawy swoją ofertę zaprezentuje aż 200 firm (!). Podzielone na kilka stref tematycznych – m.in. Przemysł 4.0 i Strefę Outsourcingu – targi w zeszłym roku odwiedziło ponad 2600 branżowych Zwiedzających z największych zakładów produkcyjnych z kraju i zagranicy.
Jesienią czas do szkoły
Tegoroczna 7. odsłona konferencji „Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu” jak co roku odbywająca się podczas Targów Maintenance – przybliży uczestnikom najlepsze praktyki inżynierskie i produkcyjne stosowane w największych zakładach przemysłowych. W roli prelegentów wystąpią znani i cenieni w branży eksperci. Wiedza przekazywana podczas 2 dni targowych podzielona zostanie na 4 bloki tematyczne: Efektywność Służb Utrzymania Ruchu, Predykcja w Utrzymaniu Ruchu, Redukcja Kosztów Utrzymania Ruchu i Przemysł 4.0. W programie konferencji pojawią się takie tematy jak: Jak kompleksowy audyt niezawodności parku wpływa na optymalizację funkcjonowania działu utrzymania ruchu? – opowie o nim Arkadiusz Rybka z I-Care Polska Sp. z o.o. Słuchacze dowiedzą się również jak pozyskać dofinansowanie dla inwestycji poprawiających efektywność energetyczną przedsiębiorstwa? – to zagadnienie poruszy Paweł Gajewski z Polskiej Organizacji Wspierania Efektywności Energetycznej i Rozwoju POWEER. Do tablicy zostanie też przywołany temat dokładnego oczyszczania oleju w maszynach, wpływającego na koszty ich. Na pytania uczestników podczas tego wykładu odpowie Paweł Gula z C.C. Jensen Polska Sp. z o.o. Pełen harmonogram konferencji zostanie podany wkrótce, jednak już dziś warto zarezerwować sobie czas na krótki powrót do szkoły – zdobyta wiedza z pewnością pozwoli na poprawienie efektywności i zwiększenie zysków w zakładzie produkcyjnym.
Równolegle do Targów Maintenance odbędą się 10. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych – SYMAS. Wszystkich zainteresowanych tematyką przemysłową zapraszamy w październiku do Krakowa.