BTS dla Phoenix Contact E-Mobility w Rzeszowie
Panattoni rozpoczyna budowę blisko 15 000 mkw. dla Phoenix Contact E-Mobility. Obiekt w formule BTS powstanie na terenie Parku Technologicznego Rzeszów – Dworzysko, co ułatwi najemcy współpracę z jednostkami naukowymi oraz zapewni dobry dostęp do wykwalifikowanej kadry. Budynek zostanie oddany do użytku na przełomie 2020 i 2021 roku i zostanie przystosowany do pracy 330 osób.
Panattoni rozpoczyna budowę zaawansowanego technicznie obiektu BTS dla firmy Phoenix Contact E-Mobility. Deweloper dostarczy 14 966 m kw. powierzchni, która obejmie 986 m kw. biur oraz 13 980 m kw. części przemysłowo-magazynowej. W jej ramach najemca otrzyma m.in. 111 mkw. kompresorowni, 627 mkw. przestrzeni testowej, czy 67 mkw. pompowni. Powierzchnia produkcyjna zostanie dostosowania do nowoczesnych rozwiązań klienta – będzie wyposażona w zaawansowane szynoprzewody oraz posadzkę przemysłową typu ESD. W budynku Phoenix Contact E-Mobility będzie produkować nowoczesną technologię ładowania samochodów elektrycznych typu „High Power Charging”. Produkowane podzespoły eksportowane będą do ponad 10 krajów Europy zachodniej. Obiekt zostanie oddany na przełomie 2020 i 2021 roku i zapewnione w nim będą miejsca pracy dla 330 osób.
Phoenix Contact E-Mobility to część grupy Phoenix Contact – światowego lidera innowacyjności w dziedzinie automatyki przemysłowej oraz elektrotechniki, który dociera ze swoimi rozwiązaniami do ponad 100 krajów, zatrudniając na całym świecie łącznie ok. 18 000 osób. Phoenix Contact E-Mobility posiada ogromne doświadczenie w dziedzinie technologii ładowania dla elektromobilności, szczególnie w opracowywaniu komponentów i rozwiązań zarówno dla infrastruktury ładowania, jak i interfejsu ładowania pojazdu, którymi chce się dzielić, dlatego wybrał lokalizację w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów – Dworzysko. Przedsiębiorstwo planuje rozpocząć współpracę za znajdującymi się w regionie jednostkami naukowo – badawczymi, a także uczelniami w zakresie prowadzenia w nowo powstałym zakładzie praktyk i staży studenckich.
Zamiary Phoenix Contact E-Mobility cieszą Marka Foryńskiego, Managing Directora BTS Group z Panattoni: – Dysponując szerokim portfolio lokalizacji, docieramy zarówno do firm chcących być bliżej pracownika, jak i klienta. Obecna współpraca pokazuje, że nasze obiekty gwarantują także łatwy dostęp do regionalnych ośrodków badawczych i naukowych oraz jednocześnie do wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Niezależnie od preferencji, poszukiwania idealnej lokalizacji warto zacząć od nas.
Lokalizacja nowego obiektu Phoenix Contact gwarantuje również szereg innych zalet. Planowana stacja Szybkiej Kolei Miejskiej znajdować się będzie zaledwie kilka minut piechotą od budynku, co pozwoli na sprawne dotarcie pracowników z centrum Rzeszowa. Bardzo ważne w kontekście transportu towarów są bliskość lotniska międzynarodowego – 15 minut jazdy – oraz rozwinięta infrastruktura drogowa. Obiekt leży przy trasie S-19 będącej częścią „Via Carpatia”, która docelowo połączy litewską Kłajpedę z greckimi Salonikami. Ponadto w niedalekim sąsiedztwie przebiega autostrada A4 łącząca południowo-wschodnią i południowo-zachodnią granicę Polski, której przedłużenia biegną przez Niemcy na zachodzie i Ukrainę na wschodzie.
W ramach rzeszowskiego obiektu Phoenix Contact E-Mobility rozpocznie produkcję rozwiązań dla samochodów elektrycznych. Sam obiekt również został wyposażony przez Panattoni w szereg rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. Deweloper m.in. wykona ocieplenie dachu z wełny mineralnej, stworzy system rekuperacji, dostarczy punkty ładowania samochodów elektrycznych, przygotuje system retencjonowania wód opadowych i roztopowych, a także stworzy bufor w magazynie, by ograniczyć pyły oraz straty ciepła do części produkcyjnej. Szereg funkcjonalności oraz ekologiczny proces technologiczny najemcy pozwolą dostarczyć obiekt przyjazny środowisku, który otrzyma certyfikację BREEAM na poziomie co najmniej Good.
(Panattoni)