CO3 i zaawansowane dane telematyczne na TransLogistica 2022
305 wystawców i ponad 9 tys. gości z 58 krajów – tak przedstawia się podsumowanie targów TransLogistica 2022. Dla CO3, po raz drugi uczestniczącego w wydarzeniu w roli wystawcy, 3 dni targów okazały się pełne inspirujących rozmów o potencjale wykorzystania wysokiej jakości danych w optymalizacji procesów TSL.
Analizując frekwencję tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransLogistica Poland zauważalny jest zdecydowany wzrost liczby odwiedzających oraz obszarów ich zainteresowań, co przełożyło się na realizację wydarzenia w 4 halach wystawowych. Uczestnictwo w wydarzeniu za udane uznają także obecne na nim jako jeden z wystawców przedstawiciele CO3. – Targi TransLogistica traktujemy jako okazję do spotkania z zainteresowanymi rozwiązaniami skupiającymi się na pozyskaniu i wykorzystaniu jakościowych danych telematycznych podmiotami, z którymi dotąd nie mieliśmy okazji współpracować, a także okazję do osobistego spotkania z naszymi dotychczasowymi partnerami. Z obu tych perspektyw nasz udział w wydarzeniu był satysfakcjonujący – mówi Paweł Tronina, współzałożyciel i CCO CO3. – Odbyliśmy wiele dobrych spotkań, pogłębiliśmy relacje i nawiązaliśmy nowe. Zauważając realną zmianę w zakresie zapotrzebowania na uzyskanie danych telematycznych w czasie rzeczywistym mieliśmy także okazję opowiedzieć szerokiemu gronu o usłudze zaawansowanych pakietów danych telematycznych umożliwiających pozyskanie danych wychodzących poza standardową lokalizację. Rozwiązanie, stanowiące w naszej ocenie przyszłość real-time visibility, wzbudziło duże zainteresowanie szczególnie w kontekście monitoringu naczep / przyczep – dodaje. Nowa usługa oferowana przez CO3 stanowiąca tegoroczny motyw przewodni obecności firmy na Targach – to rozwiązanie pozwalające na agregowanie i wykorzystanie na dużą skalę danych pochodzących z integracji z systemami wiodących producentów ciężarówek oraz przyczep i naczep. W systemie w czasie rzeczywistym udostępniane są:
- dane dotyczące pojazdów ciężarowych:
- zdarzenia dotyczące pojazdu,
- pozostały czas jazdy,
- zużycie i poziom paliwa,
- typ silnika i klasa emisji,
- całkowita waga zestawu;
- dane o przyczepie / naczepie:
- status hamowania,
- status otwarcia drzwi,
- temperatura,
- masa i obciążenie osi.
Dostęp do rozszerzonych danych telematycznych niesie istotny potencjał w zakresie identyfikacji odchyleń, optymalizacji procesów, redukcji śladu węglowego w łańcuchu dostaw oraz ułatwia precyzyjne zarządzanie ryzykiem. Więcej o korzyściach wynikających z dostępu do danych wysokiej jakości można dowiedzieć się z artykułu: Jakie korzyści może przynieść poprawa jakości danych lokalizacyjnych?