Dach kompletny czyli podkarpacka współpraca producentów
Regamet jest jednym z czołowych producentów stalowych pokryć dachowych w Polsce. Spółka powstała na Podkarpaciu, a jej obecna siedziba mieści się w Rzemieniu. Z tego samego regionu Polski pochodzi notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych ML System, producent paneli fotowoltaicznych. Obie firmy właśnie nawiązały współpracę, mającą na celu komplementarną obsługę swoich klientów.
O historii obu przedsiębiorstw oraz o motywach stojących za nawiązaniem biznesowej kooperacji mówią przedstawiciele firm.
Historia Regamet rozpoczęła się w 1991 roku. Firma produkuje wysokiej jakości rozwiązania dachowe z blachy w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym. Regamet posiada blisko 30 firmowych punktów sprzedaży w kraju oraz rozbudowaną sieć dystrybucji hurtowej i zagranicznej. To jeden z najprężniej działających producentów blachodachówek, blach dwumodułowych i paneli dachowych w południowo-wschodniej Polsce.
Nawiązanie współpracy z ML System, jednym z pionierów wśród rozwiązań fotowoltaicznych na arenie międzynarodowej, to kolejny duży krok naprzód poczyniony obecnie przez Regamet. Obie firmy są przekonane, że decyzja przyczyni się do jeszcze pełniejszej, bardziej kompleksowej obsługi klientów, poszukujących jednocześnie rozwiązań dachowych i fotowoltaicznych.
ML System, to notowana na parkiecie głównym GPW, firma technologiczna specjalizująca się w tworzeniu, projektowaniu i produkcji modułów fotowoltaicznych (PV), w tym technologii zintegrowanych z budynkami (BIPV). Zgodnie z raportem Global Building-Integrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021, firma należy do grona pięciu kluczowych producentów BIPV na świecie. Ponadto ML System zajmuje się także zaawansowaną obróbką szkła, w tym szkła hartowanego, zespolonego, ultracienkiego i drukowanego.
– Działalność spółki, w dużym stopniu, jest powiązana z branżą dachową, poprzez integralną część działalności firmy, jaką stanowią klasyczne instalacje fotowoltaiczne. Naturalnym było dla nas połączenie sił z firmą ML System, która jest jednym z czołowych producentów rozwiązań fotowoltaicznych na rynku globalnym – mówi Prezes firmy Regamet, Michał Mróz. – Planujemy wykorzystać nagromadzony od początku działalności kapitał w postaci naszego doświadczenia, zaufanych klientów i dużego udziału w rynku pokryć dachowych. Wierzymy, że zadowoleni nabywcy naszych pokryć będą skłonni zaufać nam również w zakresie modułów fotowoltaicznych.
Istotnymi argumentami, które Regamet brał pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o kooperacji był fakt, że obie firmy produkują swoje rozwiązania w Polsce, oferują klientom rozwiązania wysokiej jakości, zapewniając równocześnie świetną obsługę przed- i posprzedażową. Warto podkreślić, że nasze moduły produkujemy w fabryce zlokalizowanej w Zaczerniu niedaleko Rzeszowa. W naszej wspólnej ofercie oprócz standardowych instalacji fotowoltaicznych montowanych na dachu i gruncie, znajdują się również m.in. fotowoltaiczne pergole, carporty, stacje ładowania samochodów elektrycznych, banki energii i żaluzje fotowoltaiczne.
– Decydując się na zakup naszych modułów fotowoltaicznych, nabywca ma pewność, że kupuje od polskich producentów i to właśnie w Polsce pozostawia swój kapitał – tłumaczy dyrektor handlowy ML System, Grzegorz Batko.
Nieustanny rozwój obu spółek
Jak deklarują przedstawiciele obu firm, nawiązanie współpracy jest dla nich efektem poszukiwania nowych ścieżek i sposobów na rozwój. Działania te są realną odpowiedzią na zmieniające się potrzeby współczesnego konsumenta. Status i świadomość Polaków w ostatnich latach nieustannie rosną – mówi Jarosław Rączka, Menadżer Projektu odpowiedzialny za wdrożenie modułów fotowoltaicznych w Regamet. Społeczeństwo korzysta z coraz nowszych osiągnięć technologicznych. Warto jednak, aby nie obciążały one ich budżetu w zbyt dużym stopniu. Jeszcze kilka lat temu przeciętna instalacja fotowoltaiczna wytwarzała trzy-cztery kilowatopiki. Obecnie parametr ten waha się od sześciu, do nawet dziesięciu kilowatopików. Mówiąc wprost, w ten sposób konsument jest w stanie wyprodukować więcej prądu tym samym kosztem. Jednocześnie, więcej go produkując, może też więcej go zużywać, np. montując w domu urządzenia, które wcześniej należały w Polsce do rzadkości, jak choćby klimatyzatory czy suszarki do ubrań, a które dziś są już w naszym kraju powszechne – tłumaczy Jarosław Rączka.
Dbając o oferowanie produktów i usług najwyższej jakości, Regamet nawiązuje współpracę nie tylko w zakresie wprowadzania do oferty modułów fotowoltaicznych, ale również ich montażu. Tym zajmować będą się specjaliści powiązani z firmą ML System. Daje to nabywcom gwarancję satysfakcji z dokonanego wyboru.
Dzięki nawiązanej współpracy obie spółki chcą osiągnąć efekt synergii, zapewniając w ten sposób klientom kompleksowy produkt najwyższej jakości.