DB Schenker inwestuje w przyszłość logistyki gospodarki o obiegu zamkniętym

DB Schenker inwestuje w przyszłość logistyki gospodarki o obiegu zamkniętym

DB Schenker, globalny dostawca usług logistycznych, wprowadza Circular Economy Logistics – nową linię produktów, skupiającą się na operacjach zarządzania zwrotami, naprawach i renowacjach urządzeń elektronicznych. Firma, która jako jedyna w swojej branży uzyskała niedawno status diamentowego członka światowego Stowarzyszenia Logistyki Zwrotnej, przedstawiła swoje inwestycje w tę przyszłościową dziedzinę podczas targów Transport Logistic w Monachium.

– Linia produktów logistyki gospodarki o obiegu zamkniętym to nasze zobowiązanie do realizacji ambitnych celów zrównoważonego rozwoju DB Schenker, generując jednocześnie wartość biznesową dla naszych klientów na całym świecie. Inwestujemy w przyszłość operacji zwrotnych, aby wspierać wiodących globalnych producentów w realizacji ich misji z zakresu ESG. Po osiągnięciu pozycji lidera rynkowego wraz z naszymi partnerami w ostatnich latach, jesteśmy gotowi, aby wspierać więcej naszych klientów na całym świecie w tworzeniu efektywnych łańcuchów dostaw logistyki zwrotnej – mówi Hessel Verhage, Board Member for Contract Logistics w DB Schenker.

Z rosnącą liczbą placówek logistyki kontraktowej angażujących się w operacje obiegu zamkniętego na wszystkich kontynentach, DB Schenker już teraz udowadnia swoje wiodące zdolności na rynku logistyki gospodarki o obiegu zamkniętym. Rocznie obsługiwanych jest ponad 10 milionów drukarek, smartfonów czy całych struktur serwerowych, a miliony dodatkowych urządzeń jest poddawanych badaniom w celu wykrycia uszkodzeń oraz ich naprawy. Ponadto, 1,5 miliona urządzeń, takich jak tablety, laptopy czy inne urządzenia elektroniczne, jest odsyłanych do producenta w celu przetworzenia ich komponentów.

Ekspertyza DB Schenker w zakresie procesów logistyki zwrotnej obejmuje inicjację zwrotów oraz procesy zwrotu i naprawy. Składowanie o niskiej emisji węgla oraz wybór materiałów opakowaniowych przyjaznych dla środowiska umożliwiają klientom redukcję ich śladu węglowego. Wśród debat dotyczących praw klientów do naprawy urządzeń elektronicznych, eksperci przewidują, że wartość rynku gospodarki o obiegu zamkniętym podwoi się pod względem przychodów w ciągu pięciu najbliższych lat.

Poleć ten artykuł:

Polecamy