IFS i Acumatica połączą siły

IFS i Acumatica połączą siły

EQT Partners, czołowa firma inwestycyjna zarządzająca aktywami o wartości 45 mld USD (40 mld EUR) poinformowała o podpisaniu ostatecznego porozumienia w sprawie przejęcia firmy Acumatica, dostawcy oprogramowania w chmurze dla przedsiębiorstw.

Przejęcie dokonane zostanie za pośrednictwem instrumentu inwestycyjnego należącego do tej samej spółki holdingowej, której częścią jest IFS AB (Industrial and Financial Systems).

 

Aby dodatkowo wzmocnić ten sojusz, po zawarciu transakcji Jonas Persson zostanie prezesem obu firm. IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, oraz Acumatica, najszybciej rozwijający się na świecie dostawca rozwiązań ERP w chmurze, będą obsługiwać odnotowujące wzrost branże, takie jak produkcja, dystrybucja, budownictwo, serwis, energetyka oraz sektor lotnictwa i obrony, bezpośrednio konkurując m.in. z firmami SAP, Oracle, Microsoft, Infor i Sage.

 

– Przeprowadziłem szczegółową ocenę firm IFS i Acumatica na potrzeby raportu The IDC MarketScape: Worldwide SaaS and Cloud-Enabled Operational ERP Applications 2019 Vendor Assessment” – powiedział Mickey North Rizza, Program Vice President Enterprise Applications w firmie IDC. „W badaniu stwierdziliśmy, że każda z tych firm odgrywa istotną rolę, ale z innych powodów, a razem będą się faktycznie uzupełniać. IFS może podnieść zdolność firmy Acumatica do globalizacji i rozwoju w kluczowych branżach, podczas gdy Acumatica może wesprzeć IFS poprzez większą funkcjonalność business intelligence i analityki oraz bogate doświadczenie w oferowaniu oprogramowania ERP zaprojektowanego od podstaw do pracy w chmurze jako usługi w modelu SaaS.

 

– Ta współpraca to wspaniała wiadomość dla obu organizacji, naszych klientów, partnerów i pracowników” – powiedział dyrektor generalny IFS Darren Roos, który zajmie miejsce w zarządzie firmy Acumatica. „Spółka EQT połączyła dwie firmy, które będą cieszyć się najważniejszymi korzyściami z partnerstwa na rosnącym rynku oprogramowania w chmurze dla przedsiębiorstw. IFS i Acumatica mogą wzajemnie korzystać ze swoich zasobów, możliwości i strategii, ale nadal cieszą się pełną autonomią i indywidualnym szybkim wzrostem, jednocześnie unikając zakłóceń w działalności biznesowej czy wartości marki. Działalność firmy Acumatica i architektura chmurowa jej rozwiązań są zdecydowanie nowatorskie, podobnie jak jej zaangażowanie wobec partnerów i klientów. W ostatecznym rozrachunku widzę nas jako dwóch sojuszników, którzy obsługują cały rynek i łączą siły, by przejąć w nim udziały.

 

– IFS to godna podziwu firma na rynku ERP, która podziela nasze zaangażowanie w zwiększanie satysfakcji klienta – stwierdził Jon Roskill, dyrektor generalny firmy Acumatica.  – Trudno byłoby nam sobie wyobrazić lepsze dopasowanie technologii, strategii i kultur. Zarówno IFS, jak i Acumatica gwarantują klientom satysfakcję i możliwość wyboru, oferując publiczne, prywatne i hybrydowe rozwiązania chmurowe, a także nowoczesne modele licencyjne i bogate ekosystemy niezależnych sprzedawców oprogramowania (ISV). Korzystne dla klientów modele licencyjne i wiodące w branży programy partnerskie firmy Acumatica zostaną zachowane, a nasze uznane wsparcie techniczne stanie się jeszcze lepsze. W połączeniu z kompetencjami firmy IFS, Acumatica może zdobywać nowe rynki i oferować globalną pomoc techniczną dla naszych szybko rozwijających się klientów na rynku międzynarodowym.

 

Zawarcie transakcji jest uzależnione od spełnienia zwyczajowych warunków finalizacji, w tym otrzymania pozwoleń od organów regulacyjnych. Do zawarcia transakcji ma dojść w trzecim kwartale. Nie ujawniono jej warunków.

 

Ostatecznym celem nowego, globalnego podmiotu jest zaspokojenie rosnących wymagań klientów. Zarówno IFS, jak i Acumatica rozumieją, że firmy ulegają coraz silniejszej globalizacji niezależnie od ich wielkości czy branży. Aby się rozwijać i konkurować, klienci potrzebują organizacji, które będą zawsze i wszędzie wspierać ich działalność biznesową. W celu zajęcia się tymi potrzebami obie firmy będą wzajemnie wspierać się swoim ekosystemem niezależnych sprzedawców oprogramowania, odsprzedawców oraz integratorów systemów, dzielić się zasobami technicznymi i planami działania oraz wdrażać najlepsze praktyki w serwisie i pomocy technicznej, aby umożliwić powstanie wzajemnie korzystnych efektów skali i szybkiego wzrostu. Obie firmy wprowadzają właśnie do swoich produktów funkcje sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego i spodziewają się wkrótce osiągnąć sukcesy w tym obszarze.

Poleć ten artykuł:

Polecamy