Komórki dla firm

Komórki dla firm

Obecnie na polskim rynku mamy czterech wiodących operatorów komórkowych: Orange, T-Mobile, Plus oraz Play. Która sieć jest najbardziej atrakcyjna dla firm?Postanowiliśmy zrobić krótkie rozeznanie. Mimo usilnych prób, nie udało się otrzymać odpowiedzi na zadane...

Postanowiliśmy zrobić krótkie rozeznanie. Mimo usilnych prób, nie udało się otrzymać odpowiedzi na zadane pytanie od firmy T-Mobile, dlatego skupimy się na trzech pozostałych operatorach. Mamy tylko nadzieję, że była „Era” informuje o swoich usługach lepiej swoich klientów niż czyni to przez media.

Orange

Informacje dostępne na stronie internetowej kierowane są dla klientów biznesowych prowadzących działalność gospodarczą. Klient korporacyjny może liczyć na zupełnie inne warunki, które ustalane są indywidualnie. Identycznie wygląda sprawa w przypadku udzielanych rabatów. Są udzielane zarówno na abonamenty, telefony, a nawet usługi dodatkowe. Klient korporacyjny ma również swojego opiekuna po stronie operatora, z którym ustala dokładne warunki współpracy. W ofercie Orange oprócz telefonów komórkowych znajdziemy również tablety, komputery przenośne. Orange oferuję ponad 100 różnego typu usług i rozwiązań- mobilnych oraz stacjonarnych. Przykładowymi usługami są chociażby nawigacja czy lokalizacja telefonu. Firma Orange jest największą siecią mobilną w Polsce. Na obecną chwile w zasięgu 3G znajduję się 87 procent obszaru kraju i 97 procent ludności. Rozwój technologii LTE* przyczynił się do zwiększenia liczby mieszkańców, którzy mogą z jej korzystać. W przypadku Orange liczba ta wynosi 60,75%

Play

Klient biznesowy w sieci Play już „na starcie” ma o wiele lepsze oferty niż klient indywidualny. Dla przykładu klient biznesowy w każdym abonamencie ma nielimitowane połączenia do sieci Play oraz na telefony stacjonarne. Pakiety internetowe również są o wiele większe. Co ciekawe w zależności od wyboru kanału sprzedaży (Internet, infolinia, wizyta w punkcie) można uzyskać różne oferty zarówno pod kątem usług jak i telefonów. Sieć Play kładzie duży nacisk na „value for money”, dlatego w jej ofercie nie znajdziemy, aż tak dużej ilości dodatkowych akcesoriów.

Usługami dodatkowymi skierowanymi do firm są przede wszystkim „Drugi numer dla Firm”- usługa, która pozwala na korzystanie z dwóch numerów przy użyciu jednej karty SIM, nawigacja Play dostępna bezpłatnie w ofercie Formuła VIP Unlimited dla Firm. Play ma największy zasięg sieci LTE w Polsce – w zasięgu superszybkiego Internetu w Play jest już 73 procent Polaków. Poza tym teoretycznie daje największy zasięg w kraju – można korzystać nie tylko z sieci rodzimej, ale też z zasięgu wszystkich czterech dużych operatorów – nie tylko Play, ale także T-Mobile, Plus i Orange. Oczywiście klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.

Plus

Tradycyjnie od działu PR usłyszeliśmy slogan: „Firma Plus do każdego klienta biznesowego podchodzi indywidualnie”. Udało nam się jednak ustalić, że przy ustalaniu ceny czynnikami, które znacząco na nią wpływają są planowane przychody z klienta i jego potencjału rozwojowego, czyli możliwości korzystania przez niego z najróżniejszych usług dodatkowych, takich jak telefonia stacjonarna, usługi SMSC (ang. Short Message Service Center, centrum zarządzające wiadomościami SMS) czy Łącz Dzierżawionych (łącze telekomunikacyjne wydzierżawione w celu przesyłania po nim swojego sygnału, zapewnia stałą przepustowość). Rabaty można uzyskać zarówno na usługi jak i telefony. W przypadku małej firmy Plus zachęca ofertą „smartfirma”. Jej największa zaletą jest możliwość połączenia takich usług jak telefonia komórkowa, Internet LTE oraz telefonia stacjonarna. Plus swoim zasięgiem usług głosowych pokrywa terytorium całej Polski, natomiast w przypadku usług internetowych, w zasięgu Internetu LTE znajduje się 66,7 procent mieszkańców kraju, a w zasięgu technologii HSPA/HSPA+ (standard bezprzewodowej komunikacji szerokopasmowej, HSPA pobieranie do 42 Mb/s wysłanie do 11 Mb/s, HSPA+ pobieranie 56 Mb/s, wysyłanie 22 Mb/s) jest 99,6 procent populacji.

* LTE (ang. Long Term Evolution) – standard bezprzewodowego przesyłu danych. Następca technologii 3G. Wprowadzony w celu zwiększenia wydajności telefonii komórkowych poprzez zwiększenie prędkości przesyłania danych. Maksymalna przepustowość pobierania danych szacunkowo wynosi około 300 MB/s, natomiast wysyłania – 50 MB/s. LTE jest stosunkowo stabilnym standardem i obecnie jest mocno rozwijane.

fot. Fotolia

Poleć ten artykuł:

Polecamy