Laureaci badania Supply Chain Designer 2024
Supply Chain Designer to program badawczy, prowadzony przez Wydawnictwo Eurologistics. Jego celem jest gromadzenie i promowanie projektów, które są efektami twórczej pracy kadry zarządzającej firm produkcyjnych i handlowych. Ambicją organizatora jest nagradzanie działań i rozwiązań, które wspomagają i znacznie usprawniają zarządzanie szeroko pojętymi łańcuchami dostaw. Jego dwunastą edycję podsumowaliśmy podczas 23. Gali Logistyki, Transportu i Produkcji.
Analizy ostatnich lat jasno pokazują, że menedżerowie coraz częściej sięgają po rozwiązania Przemysłu 4.0, szukając sposobów na usprawnienie swoich firm. Wdrożenia te są jednak podejmowane świadomie, z pełną świadomością ograniczeń automatyzacji i konieczności odpowiedniej interpretacji danych. W efekcie tegoroczne nagrody trafiły do firm, które z powodzeniem wdrożyły różnorodne, innowacyjne projekty.
W edycji 2024 postanowiliśmy przyznać trzy nagrody główne. Przyznano też trzy wyróżnienia specjalne dla zespołów studenckich, prowadzonych w ramach programu Top Young 10
NAGRODY GŁÓWNE W PROGRAMIE SUPPLY CHAIN DESIGNER 2023
AMICA
za projekt
Wykorzystanie Sales & Operational Planning w architekturze systemowej Amica
Nagrodzony został projekt dotyczący zastosowania metodyki Sales & Operational Planning w zarządzaniu zapasami. Szczególną uwagę podczas oceny projektu zwróciła świadomość roli planowania w procesie budowy łańcucha dostaw odpornego na rynkowe zawirowania. Warty docenienia jest też fakt, iż w dobie cyfryzacji i AI sprawdzone metody zarządzania nadal są stosowane i przynoszą satysfakcjonujące efekty.
SKLEPY KOMFORT
za projekt
Dropshippment
Nagrodzony został projekt dotyczący realizacji wysyłek do klientów bezpośrednio od dostawców, z pominięciem jednego z ogniw łańcucha dostaw. Uznanie jury wybudziła zdolność do trafnego wskazania obszaru, w którym krył się duży potencjał do poprawy czasu i jakości realizacji dostaw. Warta docenienia jest też umiejętność przekonania partnerów do włączenia się w projekt oraz wykorzystanie atutu, jakim jest funkcjonowanie w dużej Grupie Kapitałowej, na etapie inicjacji projektu.
ZAKŁAD APARATURY ELEKTRYCZNEJ ERGOM
za projekt
Zastosowania AI w procesie oceny dostawców
Nagrodę otrzymał projekt związany z wykorzystaniem potencjału sztucznej inteligencji w procesie oceny dostawców. O przyznaniu nagrody zadecydowała wysoka świadomość dotycząca wąskich gardeł, występujących w procesach gromadzenia i analizy danych niezbędnych do skutecznego przeprowadzenia procesów zakupowych. Warta docenienia jest też konsekwencja w badaniu dostępnych rozwiązań opartych na AI i umiejętność wykorzystania ich potencjału na potrzeby projektu.
WYRÓŻNIENIA W PROGRAMIE SUPPLY CHAIN YOUNG DESIGNER 2024
Zespół studencki działający w firmie
EUROCASH
za projekt
Wykorzystanie AI w obszarach logistycznych przedsiębiorstwa
Założeniem projektu, który zrealizowali studenci, była identyfikacja systemów wspierających procesy logistyczne wykorzystujących sztuczną inteligencję oraz propozycja implementacji skutecznych rozwiązań w przedsiębiorstwie.
Zespół studencki działający w firmie
UNIT4
za projekt
Classification of suppliers within unclassified category
Zespół projektowy opracował rozwiązanie pozwalające na skuteczną klasyfikację ponad 13 000 dostawców z wykorzystaniem narzędzi opartych na sztucznej inteligencji.
Zespół studencki działający w firmie
ŻABKA POLSKA
za projekt
Narzędzie do zarządzania alokacjami pomiędzy magazynami zewnętrznymi i wewnętrznymi
Studenci stworzyli narzędzie usprawniające pracę planistów. Opracowany interfejs użytkownika wraz z logiką optymalizacyjną oraz listą alertów wspiera zarządzanie rozkładem produktów między magazynami, uwzględniając popyt w poszczególnych regionach.
Gratulujemy