Nowe książki z dziedziny logistyki i produkcji

Nowe książki z dziedziny logistyki i produkcji

Wydawnictwo Naukowe PWN przygotowuje nowe pozycje książkowe, związane z zarządzaniem łańcuchami dostaw i produkcją. Wydawnictwo Eurologistics objęło je swoim patronatem medialnym i poleca uwadze czytelników.

Książka Projektowanie systemów logistycznych, autorstwa prof. Marianny Jacyny i dr Konrada Lewczuka ma na celu uporządkowanie aktualnej wiedzy na temat procedur projektowych oraz opracowanie uniwersalnych ram projektowania systemów logistycznych.

 

Intencją autorów było przedstawienie praktycznego narzędzia wspomagającego poznanie zasad projektowania systemów logistycznych zarówno, w skali mikro jak i makro. Może to być interesujące zarówno dla praktyków zajmujących się systemami logistycznymi, jak i pracowników nauki oraz studentów. Przedstawiona w książce metodyka projektowania systemów logistycznych ujmuje kompleksowo problematykę kształtowania i wymiarowania systemów logistycznych z teoretycznymi i praktycznymi aspektami.

 

Prof. dr hab. inż. Marianna Jacyna to kierownik Zakładu Logistyki i Systemów Transportowych (w latach 2006-2016), Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej (dziekan Wydziału na kadencję 2016-2020) oraz członek Komitetu Transportu PAN od 2012 (wiceprzewodnicząca w latach 2012-2016). Dr Konrad Lewczuk jest adiunktem na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej.

 

Kolejna poleca przez nas pozycja to Nowoczesne technologie w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw autorstwa dr Barbary Ocickiej. Książka to oryginalne i unikatowe opracowanie, traktujące o rozwoju innowacji technologicznych istotnych dla doskonalenia zarządzania różnymi procesami biznesowymi w łańcuchach dostaw współczesnych przedsiębiorstw. Jej struktura obejmie część teoretyczną i praktyczną.

 

Książka zwróca uwagę na trendy technologiczne mające przełomowe znaczenie dla logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw. Jej istotne walory to połączenie profesjonalnej charakterystyki nowoczesnych technologii i ich zastosowań w praktyce oraz wykazanie ich wpływu na przewagę konkurencyjną przedsiębiorstw w XXI wieku.

 

Barbara Ocicka jest doktorem nauk ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w dziedzinie zarządzanie. Obecnie zajmuje stanowisko adiunkta w Katedrze Logistyki na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

 

PWN wydaje też w Polsce ksiązkę Big Data w przemyśle. Jak wykorzystać analizę danych do optymalizacji kosztów procesów? Autorami są dr Hyunjoung Lee z Instytutu Zielonej Technologii Uniwersytetu Yonsei (Korea Płd.) dr Il Sohn z Wydziału Inżynierii Materiałowej Uniwersytetu Yonsei.

 

Najnowsza książka dotycząca Big Data przedstawia zastosowanie tego narzędzia analitycznego w przemyśle. Prezentuje rozwiązania, które coraz szerzej będą stosowane w coraz większej liczbie firm z różnych gałęzi gospodarki, również w przemyśle (np. zgodnie z badaniami firmy Gartner aż 80% procesów biznesowych w firmach będzie oparte na Big Data w 2020 r.).

 

W książce skoncentrowano się na tym, jak firmy, używając tej metodologii, mogą wyodrębniać i poddać analizie tylko najważniejsze dla siebie informacje – takie, które pozwolą zbudować lub utrzymać przewagę konkurencyjną. Zawierając w sobie liczne „case studies”, np. z przemysłu stalowego i innych, książka oferuje praktyczny przewodnik, który umożliwi czytelnikowi zrozumienie w przystępny sposób analizy Big Data.

 

Dr Hyunjoung Lee to pracownik naukowy na południowokoreańskim uniwersytecie Yonsei oraz wykładowca marketingu, metodologii i statystyki. Dr Il Sohn jest członkiem Wydziału Inżynierii Materiałowe na Uniwersytecie Yonsei, od ponad dekady związany zawodowo z przemysłem i środowiskiem naukowym zajmującym się produkcją stali. Za swoją pracę był wielokrotnie nagradzany, zarówno przez środowiska akademickie, jak i przemysłowe.

Poleć ten artykuł:

Polecamy