Panattoni wchodzi z ofertą BTS do krajów bałtyckich
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, rozszerza działalność na kraje bałtyckie – Litwę, Łotwę i Estonię. Nowa inicjatywa to odpowiedź na rosnące w regionie zapotrzebowanie klientów w zakresie nowoczesnych rozwiązań przemysłowych typu BTS.
Panattoni planuje rozwijać swoją działalność we wszystkich trzech krajach bałtyckich, ze szczególnym naciskiem na rynek litewski. W ramach nowej strategii firma zamierza wprowadzić zunifikowaną ofertę cross-border, która pozwoli klientom na korzystanie z rozwiązań BTS zarówno w Polsce, jak i w krajach bałtyckich. W pierwszej fazie projekt będzie zarządzany z centrali w Warszawie, z planem utworzenia lokalnego biura w przyszłości.
– Wejście na rynki krajów bałtyckich to dla nas ekscytująca szansa wspierania rozwoju lokalnych gospodarek poprzez dostarczanie nowoczesnych rozwiązań logistycznych i przemysłowych. Oferta Panattoni BTS jest idealnie dopasowana do aktualnych potrzeb klientów w tym regionie – mówi Marek Foryński, Managing Director, Panattoni BTS
Rynki krajów bałtyckich charakteryzują się obecnie większą liczbą starszych budynków oraz niższą płynnością inwestycyjną w sektorze nieruchomości przemysłowych. Ograniczeniem dla inwestorów może być też sektor bankowy. Pomimo tych wyzwań Panattoni dostrzega duży potencjał rozwojowy, zwłaszcza w kontekście nearshoringu i inwestycji infrastrukturalnych, takich jak VIA Baltica. Atutem są proaktywne działania rządów bałtyckich w przyciąganiu nowych inwestorów i wspieraniu rozwoju gospodarczego.
– Wejście z ofertą BTS do krajów bałtyckich to odpowiedź na konkretne oczekiwania naszych klientów, którzy potrzebują szytych na miarę rozwiązań przestrzeni przemysłowej w tej części Europy. Wierzymy, że możliwość przedstawienia zunifikowanej oferty transgranicznej będzie dla nich pomocnym narzędziem w dalszym rozwoju – podkreśla Jerzy Kozłowski, BTS Development Director,odpowiedzialny za rozwój projektów Panattoni w krajach bałtyckich.
Ekspansja Panattoni przyniesie korzyści także lokalnym gospodarkom – przyczyni się do zwiększenia płynności rynku nieruchomości logistycznych i rozwoju nowoczesnych obiektów przemysłowych, szczególnie w modelu najmowym, który w tym regionie jest na razie mało popularny.