Podświetlone = znalezione

Podświetlone = znalezione

Dział Innowacji FM Logistic opracował i wdrożył własną wersję systemu „put to light”. To nowoczesne rozwiązanie, które znacznie usprawnia proces komplementacji zamówień. Partnerem technologicznym stworzonej innowacji jest firma Balea.

Firmy logistyczne nieustannie poszukują możliwości optymalizacji i podnoszenia jakości realizowanych procesów. PMO (picking multi order), czyli kompletacja kilku zamówień jednocześnie to czynności złożone i czasochłonne. By zwiększyć wydajność tego procesu kompletacje przy użyciu skanera zastąpiono kompletacją głosową tzw. „voice picking”.

 

Połączone rozwiązania PMO z voice picking pozytywnie wpływają na wydajność, nie gwarantują jednak jakości, czyli poprawności kompletacji. „Put to light” okazał się o wiele bardziej precyzyjny. Podczas preparacji sygnalizacja świetlna wskazuje, na który nośnik należy odłożyć dany karton, a wyświetlacz informuje o ilości kartonów. Proste narzędzie wykorzystujące oznakowania świetlne pomaga pickerowi (osobie odpowiedzialnej za komplementację zamówień) na poprawne i sprawne przygotowanie wielu zamówień jednocześnie. To istotne, bo tylko w Tomaszowie, na platformie FM Logistic, przygotowywanych jest miesięcznie około dwóch milionów box prepracji dla ponad 500 sklepów.

 

– W FM Logistic od zawsze stawiamy na najwyższa jakość usług. Dlatego nie tylko wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie dostępne na rynku, ale także sami tworzymy nowe narzędzia. Tak jest też w tym przypadku. Nasz system „put to light”, który zaprojektowaliśmy wraz z firmą Balea, jest aktualnie najdoskonalszym narzędziem tego typu na rynku – mówi Marek Podsiadło, Dyrektor Platformy FM Logistic w Tomaszowie Mazowieckim.

 

W tej chwili w FM Logistic wykorzystywanych jest już kilka urządzeń do „put to light” by FM Logistic & Balea. To, co sprawia, że stworzony system jest wyjątkowy to jego elastyczność, łatwość adaptacji i ergonomia. Nowatorskie rozwiązanie pozwala na obsługę wielu nośników w jednym czasie i można je montować do wszystkich marek wózków widłowych typu “order picker”. W tej chwili trwają prace końcowe nad projektem adaptacji rozwiązania dla pickingu sztukowego, gdzie powstaje nowy wózek, który będzie w stanie obsługiwać aż 26 nośników na raz. Zaprojektowane narzędzie jest ergonomiczne, bo nie ma wymaga zastosowania żadnego kodu zabezpieczającego, a do tego wygodne, bo ilość danego towaru, który należy zapakować jest wyświetlana po obu stronach wózka/nośnika, czyli jest zawsze widoczna dla operatora.

 

Już w najbliższym roku budżetowym 100% preparatorów na platformie FM Logistic w Tomaszowie Mazowieckim ma być wyposażone w tego typu urzadzenia, po to by całość preparacji wykonywać przy użyciu tej niezawodnej technologii.

Poleć ten artykuł:

Polecamy