Produkt Innowacyjny dla Logistyki 2011

Produkt Innowacyjny dla Logistyki 2011

Przy błysku jupiterów i fleszy podczas X jubileuszowej Gali Logistyki i Transportu, gromadzącej ponad 400 przedstawicieli top management z branży TSL, wręczono nagrody firmom, które zgłosiły swoje produkty i usługi w VII edycji konkursu „Produkt Innowacyjny dla Logistyki 2011”.W...

W konkursie uczestniczyło 37 firm, które nadesłały 45 innowacyjnych pomysłów dla logistyki. aż ¼ wszystkich zgłoszeń dotyczyła usług, a blisko połowa odnosiła się do optymalizacji procesów. I właśnie laury w konkursie Produkt Innowacyjny dla Logistyki Roku 2011” zdobyły produkty z zakresu optymalizacji łańcucha dostaw.

Nadesłane w konkursie innowacyjne produkty i usługi oceniała siedmioosobowa Kapituła Konkursu, w następującym składzie: dr Aleksandra Laskowska-Rutkowska – eksperta ds. logistyki, adiunkt w Katedrze Marketingu i Zarządzania Uczelni Łazarskiego, Jolanta Kozan-Hnatyszyn – menedżer ds. zakupów i logistyki w Solaris Bus & Coach, prof. dr hab. Maciej Szymczak – Katedra Logistyki Międzynarodowej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Andrzej Zybert – niezależny konsultant ds. logistki, Zbigniew Sobkiewicz – dyrektor konsultingu w MPM Productivity Management, Marcin Gajdziński – General Business Manager IBM Polska oraz Alicja Kostecka, zastępca redaktora naczelnego Eurologistics – przewodnicząca Kapituły.

Kapituła miała do czynienia jednak z wyraźnym deficytem pomysłów oraz małą wiarą w innowacyjność swoich produktów osób, które przygotowywały aplikacje do konkursu. Dlatego w tegorocznej edycji konkursu brak było zdecydowanego lidera. Przy ocenie Kapituła kierowała się technologiczną innowacyjność produktu, korzyściami dla klienta i rynkową innowacyjnością. Dodatkowe punkty można było zdobyć za referencje, opinie czy patenty.Kapituła przyznała jedno wyróżnienie i trzy równorzędne nagrody główne.

 

Wyróżnienie przyznano

 

Platformie logistycznej AX4 Open, spółka AXIT.

Platforma daje możliwość klientom samodzielnego tworzenia i zarządzania procesami logistycznymi obejmującymi różne przedsiębiorstwa. Dotychczas wszystkie wdrożenia realizowane były przez zespół zajmujący się zarządzaniem platformą, dzięki platformie Ax4 Open sam klient może modelować swoje procesy.

 

Trzy równorzędne nagrody główne zdobyły

 

Składane pudło transportowe C3SB i podwójny transporter na samochód firmy DHL Global Forwarding.

Jest to rozwiązanie dla branży Automotive, które oparte jest na tej samej zasadzie, na jakiej działają składane pudełka i pojemniki używane w gospodarstwach domowych, których boki po złożeniu do wewnątrz leżą na dnie.

System Mobileye spółki Mobileye Vision Technologies.

Jedyny na świecie system, który w sposób kompleksowy i za pomocą tylko jednej kamery ostrzega kierowcę przed większością niebezpieczeństw na drodze.

System automatycznego załadunku i rozładunku samochodów ciężarowych (ATLS) spółki Ancra Systems.

Jest to system, który pozwala automatycznie załadować lub rozładować ciężarówkę w ciągu zaledwie około 3-4 minut.

Celem konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych innowacyjnych rozwiązań w branży TSL, które wdrożono w tym sektorze w ciągu ostatnich dwóch lat lub które wkrótce będą implementowane. Innowacje to nie tylko nowe, zaawansowane technologicznie produkty, to także nowe koncepcje zarządzania i strategie obsługi klienta, które decydują o przewadze konkurencyjnej na rynku. Potrzebę nieustannego podążania w kierunku innowacji wyznaczają sami klienci usług logistycznych. Zadaniem konkursu jest zebranie i opisanie pojawiających się na rynku nowatorskich pomysłów, które mogą stać się zarówno innowacjami podtrzymującymi jak i przełomowymi. Konkurs ma inspirować i mobilizować menedżerów łańcucha dostaw oraz przygotowywać do wyścigu w XXI wieku, w którym o sukcesie wielu firm przesądzają innowacje.

Konkurs prowadzony jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Rektora SGH.

Poleć ten artykuł:

Polecamy