Rozbudowa fabryki NGK Ceramics Polska
W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie europejskiego rynku, prezes NGK Insulators Taro Kato ogłosił swą decyzję dotyczącą rozbudowy fabryki NGK Ceramics Polska.
NGK rozbuduje fabrykę wielkogabarytowych substratów ceramicznych Honeycream stosowanych jako wkłady katalityczne w silnikach diesla. Ruszy również produkcja filtrów cząstek stałych do silników diesla (DPF) z nowego materiału – kordierytu. NGK planuje ponadto rozpoczęcie pierwszej masowej produkcji filtrów cząstek stałych do silników benzynowch z bezpośrednim wtryskiem paliwa (GPF).
Powyższe inwestycje pociągną za sobą rozbudowę istniejącej już hali produkcyjnej wytwarzającej na szeroką skalę wielkogabarytowe katalizatory LSH. Ilość wyprodukowanych elementów kordierytowych ma wzrosnąć z 8 do 15 milionów sztuk rocznie. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na styczeń 2016, inwestycja ma wynieść 95 milionów euro.
GPF-y to filtry ceramiczne usuwające cząstki stałe emitowane przez silniki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Zostały opracowane w oparciu o technologię DPF. Obowiązująca od września 2014 norma Euro 6 nakłada konieczność stosowania środków ograniczających emisję cząstek stałych z silników benzynowych. W związku z tym faktem pojazdy benzynowe z bezpośrednim wtryskiem paliwa wymagały będą użycia filtrów cząstek stałych, gdyż emitują ich więcej niż pojazdy ze zwykłymi silnikami benzynowymi. W wyniku związanego z tym faktem oczekiwanego wzrostu zapotrzebowania na GPF-y w Europie, NGK zdecydowało o rozpoczęciu masowej produkcji w NGK Ceramics Polska.