Stażyści uczą się samodzielności
FM Logistic i FM Foundation kontynuują współpracę z „Fundacją Samodzielni Robinsonowie”. W br. kolejnych 10 osób odbyło staże w kilku jednostkach FM Logistic w Polsce. Program stażowy „Bezpieczny Staż” jest częścią projektu społecznego „Otwarcie na świat biznesu i uczenie samodzielności”.
Tym razem młodzi stażyści mieli możliwość poznać specyfikę pracy w biurze głównym FM Logistic w Mszczonowie, a także na platformach logistycznych w Tomaszowie Mazowieckim i Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego oraz obserwowali procesy działów Transportu Krajowego i Magazynu FM Fresh.
„Bezpieczny staż” stał się częścią projektu społecznego „Otwarcie na świat biznesu i uczenie samodzielności”, realizowanego przez Fundację Samodzielni Robinsonowie. W obecnej edycji odbyły się także warsztaty językowe dzięki pomocy ze strony firmy Lang LTC, która zaoferowała nieodpłatne ich przeprowadzenie. To innowacyjny pomysł „ośmielania” młodych ludzi do przełamania bariery mówienia w obcym języku. Co ważne, warsztaty są prowadzone w mieszanych zespołach – pracownicy FM Logistic i Robinsonowie.
– Nasza Fundacja od 15 lat wspiera młodzież na drodze do dorosłości i usamodzielnienia. Od roku współpracujemy z FM Logistic, razem organizujemy staże zawodowe i gry edukacyjne. Nasza młodzież jest bardzo zadowolona z tych aktywności. Dzięki współpracy z firmą poznają zawód logistyka a przede wszystkim wspaniałych, zaangażowanych pracowników, którzy są dla nich inspiracją i wzorem dorosłego życia – powiedziała Anna Żelazowska-Kosiorek, koordynatorka programu „Bezpieczny Staż” z ramienia Fundacji Samodzielni Robinsonowie.
– W ramach tego projektu społecznego zaoferowaliśmy bezpieczne i przyjazne miejsca dla staży, wielkie zaangażowanie i kompetencje swoich pracowników oraz współfinansowanie projektu przez naszą fundację korporacyjną – FM Foundation – informuje Artur Ciuchta, opiekun projektu ze strony FM Logistic.
Do tej pory ze staży w FM Logistic skorzystało już 24 młodych podopiecznych Fundacji. Planowane są kolejne edycje dla grup młodzieży z instytucji pieczy zastępczej (rodziny zastępcze i domy dziecka) z województw, w których znajdują się jednostki FM Logistic.
Ze strony Fundacji i FM Logistic stażystów wspierali mentorzy. Oto jak opisują swoją motywację do udziału w projekcie:
– Każdy kolejny staż to możliwość poznania ciekawych młodych ludzi. To okazja by im pokazać, że praca to nie tylko obowiązki, ale szansa na naukę oraz na poznanie fajnych i wartościowych ludzi” – Natalia, mentorka z FM Fresh
– Do wzięcia udziału skłoniła mnie chęć zdobycia nowego doświadczenia. Jako mentorka nauczyłam się być bardziej cierpliwym, wyrozumiałym i otwartym na innych człowiekiem” – Jagoda, mentorka z FM Jarosty.
– Dla mnie, największą motywacją do wzięcia udziału w programie była chęć podzielenia się wiedzą i doświadczeniem z młodzieżą, która znajduje się w niezawinionej przez siebie i zbyt trudnej jak na ich wiek, sytuacji życiowej” – Katarzyna, mentorka z Mszczonowa (z siedziby głównej FM Logistic).
Kolejna edycja zajęć dla młodzieży w ramach projektu „Bezpieczny staż” odbędzie się już podczas letnich wakacji.
(FM Logistic)