Trans Poland 2013: Intermodal i korytarz Bałtyk Adriatyk – na targach nie zabraknie ważnych tematów dla branży transportowej
Bariery i szanse rozwoju transportu intermodalnego oraz perspektywy rozwoju korytarza transportowego Bałtyk – Adriatyk – to jedne z kwestii na które postarają się odpowiedzieć eksperci podczas paneli dyskusyjnych na Międzynarodowych Targach Transportu i Logistyki Trans Poland...
Oba tematy ściśle się łączą i są ważne dla całej branży transportowej. Przekonują o tym też dane statystyczne – w pierwszym kwartale tego roku udział transportu intermodalnego wzrósł o 6 proc. w porównaniu do tego samego okresu w 2012 r. Właśnie tym zagadnieniom będzie poświęcona konferencja INTERMODAL 2014 – Szanse i Bariery Rozwoju Transportu Intermodalnego w Polsce, która odbędzie się podczas targów Trans Poland 2013 w Warszawskim Centrum EXPO XXI w dn. 27 listopada.
Bezpłatna rejestracja: http://trans-poland.pl/odwiedzajacy/rejestracja-on-line/
Sesję nt. intermodalu otworzą przedstawiciele ministerstwa transportu i Urzędu Transportu Kolejowego. Przedstawią, jak wygląda transport intermodalny w polityce transportowej Polski i UE. Poznamy też kierunki rozwoju i wsparcia transportu intermodalnego w polityce Polski oraz dowiemy się, jak wygląda aktualnie rozwój transportu intermodalnego w Polsce.
Przedstawiciel Instytutu Logistyki i Magazynowania opowie też o czynnikach wpływających na rozwój transportu intermodalnego, a prof. Mirosław Antonowicz przedstawi temat „Wartość dla klienta w przewozach intermodalnych jako produkcie systemowym”
Kolejne sesje będą dotyczyły roli struktur klastrowych we wspieraniu intermodalności i komodalności transportu oraz transportu intermodalnego w praktyce biznesowej.
Na ostatni dzień imprezy, czyli 28 listopada zaplanowano dyskusję na temat perspektyw korytarza transportowego Bałtyk – Adriatyk. Dyskusję otworzy prezes Stowarzyszenia Polskich Regionów Korytarza Transportowego Bałtyk – Adriatyk – Ryszard Świlski. W konferencji wezmą udział m.in. przedstawiciele Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Instytutu Morskiego oraz poszczególnych województw. Profesor Krzysztof Luks przedstawi korzyści płynące ze współpracy firm i samorządów w strukturze korytarza północ-południe.
– Korytarz transportowy Bałtyk-Adriatyk to inicjatywa, której podstawowym celem jest wzmocnienie strategicznych powiązań krajów i regionów na osi północ-południe – mówi Paweł Konowałek, project manager targów Trans Poland 2013. – Chodzi o poprawę ich dostępności transportowej, intensyfikację transportu i promocję nowych kierunków przepływu ludzi i towarów.
Międzynarodowy korytarz transportowy Bałtyk-Adriatyk, którego wypełnienie na terytorium Polski stanowi autostrada A1 oraz linie kolejowe E-65 oraz Centralna Magistrala Kolejowa ma zarówno w wymiarze krajowym jak i Europejskim niebagatelne znaczenie. Nadchodząca dyskusja zyskała na aktualności po wejściu do UE Chorwacji.
Wśród wystawców Trans Poland 2013 znajdą się: firmy działające w oparciu o zagadnienie transportu intermodalnego; firmy transportowe, spedycyjne (kolejowe, drogowe, morskie); producenci taboru transportowego; wytwórcy części i podzespołów w różnych sektorach transportu; producenci systemów transportu wewnętrznego i wyposażenia magazynów; producenci rozwiązań z zakresu ITS oraz systemów zarządzania transportem.
Trans Poland 2013: 26-28 listopada, Warszawskie Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14. Targi będą miały charakter business-to-bussiness.
Program Trans Poland 2013: http://trans-poland.pl/program/
Bezpłatna rejestracja: http://trans-poland.pl/odwiedzajacy/rejestracja-on-line/
Szczegółowych informacji udziela:
Paweł Konowałek
Tel.: +48 22 395 66 94
transport@lentewenc.com