Zaangażowanie pracowników Prologis w Drugi Światowy Dzień Prac Społecznych
Drugi Światowy Dzień Prac Społecznych odbył się z dużym zaangażowaniem pracowników Prologis, którzy siłą rąk i głów chętnie wsparli charytatywną akcję.
Pracownicy Prologis z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii zaangażowali się w wiele projektów realizowanych przez lokalne organizacje charytatywne i non-profit – od przycinania drzew w parku, przez budowę placu zabaw, po remont domu.
Polska – budowa dla Helenowa
Pracownicy polskiego oddziału firmy kontynuowali rozpoczęty w ubiegłym roku projekt pomocy Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Helenów. W ramach prowadzonych prac wolontariusze zbudowali na placu zabaw huśtawki dla podopiecznych ośrodka, a także pomalowali ogrodzenie padoku dla koni, biorących udział w zajęciach hipoterapii.
Czechy – opieka nad skarbem UNESCO
Zespół z Czech pracował w Parku Průhonice, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wolontariusze przycinali drzewa, skosili trawniki, pielęgnowali roślinność i wykonywali inne prace ogrodnicze. Ponadto kupili i dostarczyli worki z karmą dla zwierząt do jednego z praskich schronisk dla bezdomnych psów, a także przekazali pieniądze, na wspieraną od 2011 roku, szkołę dla dzieci niepełnosprawnych „Slunce”.
Słowacja – remont przedszkola dla dzieci
Słowacki zespół pracował w przedszkolu dla dzieci w Stupavie, w pobliżu Bratysławy. Pracownicy naprawili stare drewniane domki zabaw, odświeżyli małpi gaj, posadzili nowy trawnik i kwiaty, a także zadbali o stary ogród. Zespół dostarczył także karmę dla bezdomnych psów do schroniska w Bratysławie.
Węgry i Rumunia – dla Habitat for Humanity
Połączony zespół węgiersko-rumuński ponownie zaangażował się w pomoc fundacji Habitat for Humanity. W tym roku pracownicy wyremontowali schronisko dla osób bezdomnych położone niedaleko Budapesztu.
7000 godzin
To już druga edycja Impact Day – globalnego dnia prac społecznych, podczas którego 1400 pracowników Prologis na całym świecie zgłosiło chęć zaangażowania się w rolę wolontariuszy. To daje łącznie ponad 7000 godzin pracy na rzecz lokalnych społeczności.
– Dzięki naszej akcji pracownicy Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej angażują się, by wspólnie pomagać potrzebującym. Pomoc przynosi korzyści nie tylko społeczności, w których funkcjonujemy i pracujemy, ale także uczy nas pracy w zespole i odpowiedzialności społecznej – powiedział Ben Bannatyne, dyrektor zarządzający Prologis na Europę Środkową i Wschodnią.
Prologis umożliwia pracownikom wykorzystanie 24 dodatkowych płatnych godzin na wolontariat na rzecz organizacji typu non-profit: 16 godzin na rzecz organizacji charytatywnych finansowanych przez spółkę i 8 godzin na rzecz organizacji non-profit wybranej przez pracownika.