Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...

Jaka jest różnica między planowaniem a optymalizacją tras?
  •   

27 lutego   PTV Group
Jaka jest różnica między planowaniem a optymalizacją tras? Planowanie i optymalizacja tras często rozumiane są jako tożsame pojęcia. Niesłusznie, ponieważ istnieje znacząca różnica między tymi dwoma rozwiązaniami.
 

 

 

 

Czym jest system do planowania tras?

Dzięki systemowi do planowania tras można wyznaczyć trasę dla jednej ciężarówki dla dwóch lub więcej adresów. Planista uwzględnia wszystkie istotne dane: ograniczenia dotyczące samochodów ciężarowych i towarów niebezpiecznych, indywidualne profile pojazdów, okna czasowe, a także koszty transportu i opłaty drogowe. Wykorzystując wprowadzone dane dotyczące nazw miejsc, kodów pocztowych, adresów lub współrzędnych, system prezentuje wynik w postaci mapy i planu podróży.

 

Czym jest system do optymalizacji tras?

System do optymalizacji tras ma znacznie więcej możliwości niż system do ich planowania. Optymalizacja tras oznacza możliwość automatycznego planowania i optymalizowania przejazdów dla całej floty pojazdów, a nie tylko pojedynczych samochodów. Za pomocą jednego kliknięcia system generuje propozycję najlepszych tras.Optymalizacja uwzględnia wielkości zamówień, ograniczenia takie jak waga/wysokość, okna czasowe, wymagania dotyczące pojazdu itp.

  

Systemy do optymalizacji tras zapewniają efektywne zarządzanie dystrybucją, pozwalając na obniżenie kosztów transportu przy jednoczesnym utrzymaniu jakości obsługi klienta. Plan dostaw może składać się z zamówień na jeden dzień, ale może również obejmować okres trzech miesięcy - mówi Kuba Skorupa, Inside Sales Specialist w PTV Group.

 

Ogromna elastyczność systemu sprawia, że idealnie nadaje się on do planowania codziennych tras z wieloma drogami lub punktami dostaw, tworzenia szczegółowych ofert lub oceny alternatywnej strategii logistycznej.

 

Czy to oznacza, że oprogramowanie do optymalizacji tras może zastąpić planistę?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: absolutnie nie. Programy do wyznaczania tras mogą obliczyć tysiące wariantów i kombinacji tras w kilka sekund. Biorą pod uwagę parametry dotyczące Twoich klientów, pracują szybciej niż jakikolwiek człowiek i pozwalają zaoszczędzić godziny pracy (i pieniądze). Ale to nie wystarczy. Tylko planista wie, co sprawi, że Twoi klienci i współpracownicy będą zadowoleni. To planista musi nad wszystkim czuwać i sprawdzać, czy kierowcy bezproblemowo pokonują swoje trasy i docierają na czas do klientów.

 

Godziny zaoszczędzone dzięki systemowi planista może wykorzystać do poprawy jakości obsługi klienta, może odbierać telefony i wykonywać więcej połączeń, aby zdobywać nowych klientów. Planista nie może zostać zastąpiony, ale może być wspierany.

Załącznik nr 1
  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.