Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Produkcja przemysłowa wystrzeliła w październiku
  •   

22 listopada 2017   Witold Zygmunt
Produkcja przemysłowa wystrzeliła w październiku GUS przekazał znakomite dane z polskiego przemysłu za październik. Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w stosunku rok do roku w tempie dwucyfrowym, była też wyraźnie wyższa niż we wrześniu.
 

Według wstępnych danych produkcja sprzedana przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była w październiku br. o 12,3% wyższa niż przed rokiem (kiedy notowano spadek o 1,3%) i o 5,1% wyższa w porównaniu z wrześniem br. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 9,7% wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 1,7% wyższym w porównaniu z wrześniem br.

 

W stosunku do października ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 32 (spośród 34) działach przemysłu, m.in. w produkcji maszyn i urządzeń – o 23,8%, wyrobów tekstylnych – o 21,9%, metali – o 21,7%, wyrobów z metali – o 19,3%, w poligrafii i reprodukcji zapisanych nośników informacji – o 16,7%, w produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych – o 16,6%, papieru i wyrobów z papieru – o 15,2%, wyrobów farmaceutycznych oraz wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych – po 14,9%, urządzeń elektrycznych – o 14,8%, koksu i produktów rafinacji ropy naftowej – o 14,3%.

 

Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z październikiem ub. roku, wystąpił w 2 działach, w tym w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego – o 13,2% (wobec spadku o 10,8% przed rokiem).

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.