Program do planowania załadunku – jak sprawdzi się na magazynie?

Program do planowania załadunku – jak sprawdzi się na magazynie?

Wraz z rosnącą popularnością zaawansowanych systemów informatycznych do zarządzania, coraz więcej magazynów szuka rozwiązań idealnie dopasowanych do ich profilu działalności. Na rynku pojawia się szereg narzędzi, w tym także proste aplikacje, które mogą znacząco wspomóc kluczowe procesy magazynowe. Jednym z takich przykładów jest Goodloading, program dedykowany do planowania załadunku, który zapewnia efektywne rozmieszczenie towaru w środkach transportu.

Wiele magazynów korzysta głównie z systemów WMS, które zapewniają ogólne zarządzanie magazynem. Są one kluczowe do monitorowania stanu magazynowego, obsługi dostaw i wysyłek, a także kontrolowania przepływu towarów. Niemniej jednak, nie wszystkie magazyny potrzebują tak zaawansowanych systemów. Często wystarczy wsparcie informatyczne w jednym konkretnym procesie. Dla tych, którzy dostrzegają luki w swoim obecnym systemie, może być istotne rozważenie wykorzystania dodatkowego narzędzia, takiego jak aplikacja do planowania załadunku.

Kluczowym wyzwaniem może być efektywne rozmieszczenie ładunków o różnych wymiarach na ciężarówce czy w kontenerze. Nawet dla doświadczonego pracownika może to stanowić problem. Tutaj właśnie pojawia się aplikacja Goodloading, która pomaga w optymalnym rozmieszczeniu towaru.

Goodloading – program do planowania załadunku

Goodloading to narzędzie, które umożliwia optymalne rozmieszczenie ładunków na dowolnej powierzchni. W magazynie może być przydatne podczas kompletacji lub załadunku towarów na naczepę lub do kontenera. Użytkownik ma pełną kontrolę nad ułożeniem ładunków dzięki intuicyjnej wizualizacji, która pozwala również na manualne dostosowanie rozmieszczenia.

Obsługa programu jest niezwykle prosta. Wystarczy wybrać odpowiednią przestrzeń, taką jak paleta, naczepa czy kontener, a następnie dodać ładunki. Jeśli istnieje taka potrzeba, w aplikacji możliwe jest dodanie kartonów czy pudeł z towarami na paletę, a następnie ułożenie tych palet na innej, docelowej przestrzeni ładunkowej. Z kolei funkcja importu z pliku pozwala na szybkie dodanie dużej liczby ładunków z programów typu Excel. Goodloading może rekomendować inne przestrzenie, które pomieszczą dany fracht, jednocześnie wskazując ilość palet czy naczep danego rodzaju, potrzebnych do pomieszczenia danego ładunku. Poza wizualizacją, program generuje podsumowanie projektu, zawierające informacje takie jak wagę i ilość załadowanych ładunków, ilość towaru, który nie zmieścił się w danej przestrzeni, oraz dostępną wolną przestrzeń w m2, objętość załadunku, oraz wolne i zajęte LDMy. Użytkownik może zarządzać swoimi ładunkami, przestrzeniami i projektami na swoim koncie, co pozwala dostosować program do indywidualnych potrzeb.

Gotowy projekt załadunku może być łatwo udostępniony magazynowi jako plik PDF wraz z widoczną kolejnością załadunku lub jako link do gotowego projektu. Osoba odpowiedzialna za załadunek może łatwo przejrzeć wizualizację projektu wraz z animacją załadunku, co dodatkowo usprawnia cały proces. Aplikacja działa w przeglądarce, więc nie wymaga instalacji, wystarczy urządzenie z dostępem do internetu.

 Zobacz przykładowy projekt przygotowany w aplikacji Goodloading >> https://app.goodloading.com/pl/

API Goodloading – Integracja z Systemem WMS

Oprócz aplikacji dostępnej w przeglądarce, producenci Goodloading oferują również API, umożliwiając integrację funkcji planowania załadunku z systemami typu WMS. Użytkownik może skorzystać z obliczeń algorytmu planowania załadunku bezpośrednio w swoim systemie do zarządzania magazynem. Każdy zakończony projekt posiada link do wizualizacji projektu w przeglądarce, a użytkownik może również pobrać plan załadunku jako plik PDF. To rozwiązanie umożliwia łatwe dzielenie się projektami załadunku z osobami odpowiedzialnymi za załadunek.

Jak wypróbować Goodloading?

Jeśli chcesz przetestować Goodloading, możesz zacząć od darmowej wersji. To doskonały sposób, aby sprawdzić intuicyjność aplikacji i zobaczyć, czy spełnia Twoje wymagania. Rejestracja jest bezpłatna, a po założeniu konta masz nielimitowany dostęp do wersji demonstracyjnej.

Wersję bez ograniczeń (Goodloading PRO) możesz wypróbować przez 7 dni za 12 złotych. Możliwe jest również wykupienie abonamentu na dłuższy okres, dostępne są abonamenty miesięczne, kwartalne i roczne.

Jeśli jesteś zainteresowany API Goodloading, możesz wypełnić formularz, a zespół Goodloading skontaktuje się z Tobą, aby omówić szczegóły.

Goodloading to narzędzie, które może istotnie usprawnić procesy załadunkowe w magazynach. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi, możliwości wizualizacji, oraz opcji integracji z systemami WMS, stanowi wartościowe wsparcie dla osób pracujących w magazynach.

Poleć ten artykuł:

Polecamy