Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

CIECH zwiększa produkcję soli
  •   

11 września 2017   Witold Zygmunt
CIECH zwiększa produkcję soli Grupa CIECH – największy w Polsce producent soli warzonej – zamierza wprowadzić kolejne produkty solne do swojej oferty.
 

W Janikowie koło Inowrocławia CIECH rozbuduje istniejącą instalację do produkcji soli o nową linię do wytwarzania granulatu solnego (używanego do produkcji m.in. soli do zmywarek) oraz lizawek solnych przeznaczonych dla zwierząt hodowlanych.

 

Oba nowe produkty poszerzą portfolio produktów solnych Grupy, na które składa się dziś m.in. sól spożywcza i przemysłowa oraz tabletki solne. Wartość planowanych inwestycji przekroczy 30 mln zł.

 

- Konsekwentnie rozbudowujemy portfel produktów specjalistycznych w naszej ofercie. Decyzje o inwestycjach w granulat solny do zmywarek i sól przeznaczoną dla zwierząt hodowlanych poprzedziliśmy skrupulatną analizą rynku. Nasze instalacje budujemy z wykorzystaniem najnowszych, najbardziej efektywnych technologii, co pozwoli nam na uzyskanie produktów najwyższej jakości – mówi Artur Osuchowski, Członek Zarządu CIECH S.A.

 

Granulat solny stosowany jest do uzdatniania wody (zmiękczania wody) – m.in. w zmywarkach i innych urządzeniach AGD, których popularność rośnie w Europie Środkowej i Wschodniej. CIECH chce oferować granulat zarówno jako surowiec, jak i produkt pod marką własną sprzedawany w detalicznych sieciach handlowych.

 

- Rozszerzając portfel produktów o sól granulowaną umacniamy swoją pozycje na rynku produktów do uzdatniania wody. Obecnie posiadamy w ofercie tabletki solne - jesteśmy ich największym producentem w Polsce i jednym z największych w Europie, z solidną pozycją na rynku. Wprowadzenie nowego produktu to efekt strategii obranej przez Grupę CIECH – rozwoju produktów specjalistycznych – mówi Damian Kowenicki, członek zarządu CIECH Soda Polska i szef Business Unitu „Sól”.

 

Drugi z nowych produktów solnych CIECH to lizawki solne stosowane w hodowli zwierząt. Dostarczają one zwierzętom niezbędnych jonów sodu i chloru, co poprawia efektywność i wydajność produkcji zwierzęcej. Warto podkreślić, że w klimacie umiarkowanym, uzupełnianie diety zwierząt w sól jest bardzo ważne - zwłaszcza w okresie letnim i przy odżywianiu młodych osobników. Według danych Eurostatu Polska jest w gronie krajów z największym pogłowiem bydła i krów mlecznych.

 

- Lizawki solne kierowane będą bezpośrednio do klientów końcowych w biznesie Agro (dużym hodowcom), jak i producentom pasz. Będziemy wykorzystywać obecność i rozpoznawalność marki CIECH wśród rolników i hodowców, m.in. wykorzystując solidną pozycję rynkową i długoterminowe relacje CIECH Sarzyna – mówi Damian Kowenicki.

 

Grupa CIECH ma już w swojej ofercie produkty skierowane do hodowców bydła i trzody: sól paszową oraz sodę oczyszczoną (pod marką Sobic Feed), produkowane przez CIECH Soda Polska. Dodatkowo inna z Grupy CIECH - CIECH Sarzyna - jest największym producentem środków ochrony roślin w Polsce, obecnym także w 40 krajach świata.

 

Zarówno granulat jak i lizawki będą produkowane w zakładach w Janikowie koło Inowrocławia. Zakład w Janikowie produkuje ponad 1500 ton soli na dobę w systemie 24/7. Wśród oferowanych przez zakład produktów solnych znajduje się m.in. popularna Sól Kujawska, którą można kupić w wielu sieciach sklepowych w Polsce. Produkty solne Grupy CIECH trafiają także do Europy Zachodniej, Środkowej oraz krajów skandynawskich. Zakład posiada szereg certyfikatów potwierdzających najwyższą jakość produkcji, w tym FSCC 22000 poświadczający bezpieczeństwo produkcji soli spożywczej.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.