3LP S.A. dołącza do międzynarodowej Grupy Würth

3LP S.A. dołącza do międzynarodowej Grupy Würth

Firma 3LP SA, należąca do Grupy TIM, specjalizująca się w zautomatyzowanym outsourcingu usług logistycznych dla podmiotów z sektora e-commerce, dołączyła do międzynarodowej Grupy WÜRTH. To kolejny krok milowy w rozwoju firmy. 

Pod koniec stycznia 2024 r. sukcesem zakończyło się wezwanie na sprzedaż akcji TIM SA, ogłoszone przez spółkę FEGA & Schmitt Elektrogroßhandel GmbH, będącą częścią Grupy Würth. FEGA & Schmitt Elektrogroßhandel GmbH posiada obecnie ponad 96% akcji TIM SA, do której z kolei należy 100% akcji spółki logistycznej 3LP SA. Oznacza to, że Grupa Kapitałowa TIM, którą tworzą TIM i 3LP, dołącza do linii biznesowej Würth Electrical Wholesale Group – jednego z liderów hurtowej sprzedaży materiałów elektrotechnicznych na rynku europejskim. 3LP SA nadal będzie działać pod dotychczasową nazwą jako samodzielna spółka.

– Jestem przekonany, że połączenie sił z Grupą Würth stwarza bardzo atrakcyjne perspektywy dla wszystkich naszych interesariuszy. Obie spółki tworzące dotychczas Grupę TIM – TIM S.A. i 3LP S.A. – zachowają swoją integralność i zapewnią wszystkim swoim pracownikom doskonałe perspektywy na przyszłość. – podsumowuje Krzysztof Folta, Prezes TIM SA.

Grupa Würth zatrudnia obecnie ponad 87 000 pracowników w ponad 400 firmach z ponad 2 500 punktami odbioru w 80 krajach. Według wstępnych danych w roku obrotowym 2023 Grupa Würth osiągnęła przychody w wysokości 20,3 mld euro.

Z kolei należąca w 100% do TIM SA spółka 3LP SA powstała w 2016 r. w wyniku wyodrębnienia pionu operacyjnego ze struktur organizacyjnych TIM SA i obecnie posiada 6 centrów logistycznych na terenie Polski – Siechnice, Syców, Słubice, Zgierz, Zelgoszcz oraz Krajków o łącznej powierzchni niespełna 250 000 mkw.

Centrum logistyczne 3LP w Siechnicach – jeden z największych obiektów tego typu w Polsce – 75.000 mkw. powierzchni magazynowej, 50 000 miejsc paletowych, 90 000 półek na półautomatycznej antresoli, 100 000 lokacji w magazynie automatycznym CUBY Shuttle System, 8 szaf Lean Lift oraz 4 maszyny zamykające kartony Cut’it! EVO pozwalające zmniejszyć objętość przesyłek średnio o 25%.

Centrum logistyczne ma zaprojektowaną wydajność produkcyjną do realizacji ponad 5 mln linii produktowych miesięcznie i wydania nawet około 300 000 zamówień tygodniowo.

W zeszłym roku firma zrealizowała prawie 7 mln przesyłek i wydała ponad 11 mln linii produktowych realizując obsługę fulfillment m.in. dla takich podmiotów jak IKEA, ESSITY, TIM SA, Saint-Gobain czy Oponeo.pl.

– To dla nas ogromna satysfakcja móc dołączyć do Grupy światowego lidera w rozwoju, produkcji i sprzedaży materiałów mocujących i montażowych. Wierzę, że nasz wkład w rozwój branży logistycznej będzie znaczący i korzystny dla rynku – komentuje Maciej Posadzy, Prezes 3LP SA. – Przemyślana realizacja strategii rozwoju naszej firmy, wyprzedzanie rynkowych trendów oraz inwestycje w najnowszą automatyzację magazynową, innowacyjny sprzęt i najlepszych ekspertów, umocniły pozycję 3LP w branży logistycznej, co przełożyło się na bezpośrednie zainteresowanie ze strony Grupy Würth i finalnie dołączenie do jej struktur – dodaje M. Posadzy. 

Ta transakcja to kolejny krok milowy w rozwoju Grupy TIM – 3LP SA i TIM SA, a zarazem potwierdzenie dużej wartości, jaką zarządy oraz wszyscy pracownicy obu spółek zbudowały na przestrzeni lat. Połączenie sił na rynku dystrybutorów elektrotechnicznych w Polsce wraz z kompleksową obsługą logistyczną przełoży się na jeszcze lepszą ekspozycję na rynek e-commerce B2B i efekt synergii w skalowalności efektywności operacyjnej.

Poleć ten artykuł:

Polecamy