5 zalet korzystania z programu do optymalizacji tras transportowych

5 zalet korzystania z programu do optymalizacji tras transportowych

Planowanie najbardziej opłacalnych i wygodnych tras jest jednym z trudniejszych zadań w każdej firmie z branży TSL. Potrafi pochłonąć mnóstwo czasu, a nawet pieniędzy. Dlatego optymalizacja tras należy do priorytetów każdego, kto chce w pełni rozwinąć możliwości własnego przedsiębiorstwa. Do tego służą np. zaawansowane programy przeznaczone do wygodnej analizy drogi.

Specjalistyczne aplikacje niosą za sobą wiele korzyści. Dzięki nim nie trzeba już poświęcać tyle uwagi, aby dobrze zaplanować trasy kierowców oraz przekazać im opracowane plany. Co konkretnie daje automatyczne planowanie trasy? Przyjrzymy się najistotniejszym zaletom ich działania.

1) Oszczędność czasu

Wygenerowanie zoptymalizowanych tras to kwestia zaledwie kilku sekund! Dla przykładu aplikacja do optymalizacji tras Routimo potrzebuje jedynie czterech sekund, aby stworzyć plan dla 10 pojazdów, które mają do zrealizowania 50 zadań. W ten sposób można zaoszczędzić aż 80 godzin pracy koordynatora. Ponadto analiza trasy przy pomocy zaawansowanego programu pozwala na stworzenie milionów kombinacji w możliwie najkrótszym czasie (człowiek zaledwie 600!).

2) Oszczędność pieniędzy

Im mniej czasu zajmuje samo planowanie, tym więcej można go przeznaczyć na ważniejsze zadania, takie jak obsługa klienta czy pogłębiona analiza danych. Najlepsze aplikacje do optymalizacji tras generują najkorzystniejsze z punktu widzenia firmy trasy, co przekłada się na zmniejszenie kosztów utrzymania floty nawet o 30% (mniejsze przebiegi i ograniczone wydatki na paliwo).

3) Zwiększenie sprzedaży i zadowolenia klientów

Dynamiczne opracowywanie tras poprzez aplikację umożliwia racjonalne zarządzanie sprzedażą i mapowanie terytoriów w taki sposób, aby kierowcy oszczędzali paliwo oraz czas podczas realizacji swoich zdań. Nadawanie priorytetów klientom pozwala na szybkie dowiezienie towaru do najważniejszych odbiorców usługi. To z kolei ma bezpośredni wpływ na zadowolenie z usługi i pośredni na zwiększenie sprzedaży. Funkcje: okna czasowe, godziny pracy, punkty startowe i końcowe, ładowność i typ pojazdu, trasa najszybsza/najkrótsza to przykłady opcji optymalizacji trasy przejazdu.

4) Szybkie wdrożenie nowych kierowców

Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu pracownicy nie muszą uczyć się na pamięć tras czy tworzyć je od nowa. Mogą natychmiast skorzystać ze wszystkiego, co udało się opracować w firmie. Dodatkowo aplikacja mobilna umożliwia szybki kontakt z koordynatorem poprzez wiadomości i alerty.

5) Szybka zmiana tras

Klient może zmienić zdanie w dowolnym momencie. To kłopotliwe zwłaszcza w momencie, gdy kierowcy już rozpoczęli pracę. Dotarcie pod inny adres czy anulowanie zamówienia wpływa na całą trasę. Na szczęście aplikacja może wygenerować nowy, zoptymalizowany plan w kilka sekund.

Routimo – aplikacja do planowania tras

Na powyższych przykładach doskonale widać, jak program do wyznaczania tras pojazdów przyczynia się do zwiększenia efektywności firmy, optymalizacji kosztów oraz zwiększenia zadowolenia wśród klientów.

Warto w związku z tym skorzystać z profesjonalnego i intuicyjnego w obsłudze programu, jakim jest Routimo. Dzięki szerokiej funkcjonalności może stworzyć od nowa lub ulepszyć istniejące już trasy, z których może potem skorzystać każdy kierowca w firmie.  Zachęcamy do skorzystania z 7-dniowej wersji testowej oprogramowania, aby na własną rękę wyrobić sobie opinię o naszej technologii. 

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy