6500 mkw. dla TRW w MLP Pruszków

6500 mkw. dla TRW w MLP Pruszków

Firma MLP Group przedłużyła kolejną umowę najmu w parku MLP Pruszków I, tym razem z TRW Steering Systems Polska Sp. z o.o. Łączna powierzchnia produkcyjno-magazynowa wraz z pomieszczeniami biurowymi oraz socjalnymi wynajmowana przez firmę wynosi 6 500 mkw.

Amerykański koncern TRW jest światowym producentem samochodowych systemów bezpieczeństwa. Firma zatrudnia około 60 000 pracowników w ponad 180 lokalizacjach na całym świecie. Zakład TRW w Pruszkowie jest jednym z głównych w ramach koncernu w zakresie produkcji systemów sterujących instalowanych w samochodach.

Obecnie, na kilkunastu liniach produkcyjnych, montowanych jest około 25 mln sztuk gotowych wyrobów, takich jak: wyłączniki zapłonu, komplety zamków do drzwi, klucze do stacyjek, przyciski sterujące z deski rozdzielczej samochodu, przełączniki do sprzęgła, wyłączniki poduszek powietrznych oraz przełączniki do lusterek bocznych. Dodatkowo na terenie zakładu znajduje się bogaty park maszynowy wtryskarek i odlewni, gdzie produkowane są podzespoły przeznaczone bezpośrednio na linie montażowe. W gronie stałych klientów TRW znajdują się wiodące firmy motoryzacyjne m.in.: Fiat, Chrysler, Mercedes-Daimler, Renault, Volkswagen.

MLP Pruszków I to pierwszy park stworzony przez MLP Group. Na terenie 43 ha powstało 165 000 m2 powierzchni magazynowo-produkcyjnej. Park przyciągnął wiele firm produkcyjnych i logistycznych, które zatrudniają około 2500 osób. Centrum posiada około 50 klientów, którzy wynajmują powierzchnie od 200 m2 do 18 000 mkw.

Poleć ten artykuł:

Polecamy