7 powodów, dla których warto finansować faktury

7 powodów, dla których warto finansować faktury

Długie terminy płatności to bolączka wielu branż, w tym transportowej, wyjątkowo wrażliwej na problemy z płynnością. Braki na koncie to bezpośrednia przyczyna zatorów płatniczych, a w dalszej perspektywie – długów, które skutecznie ciągną firmę na dno. Faktoring może nie tylko ustrzec firmę przed tymi problemami, ale też stymulować jej rozwój – czemu warto skorzystać właśnie z tej usługi?

 1. Pieniądze na koncie zawsze, gdy tego potrzebujesz

 Faktoring zdecydowanie skraca czas oczekiwania na pieniądze z wystawionej faktury. Możesz ją zgłosić do finansowania w chwili wystawienia i otrzymać wypłatę nawet tego samego dnia. Wniosek jest przyjmowany online, a procedura weryfikacji przebiega szybko i sprawnie.

 2. Dodatkowe środki bez kredytu

 Nieregularne wpływy na konto mogą sprawić, że w firmowej kasie zabraknie pieniędzy na podstawowe wydatki. W tej sytuacji, by móc je opłacić trzeba sięgnąć po zewnętrzne finansowanie, co wiąże się z wysokimi kosztami. Faktoring przyspiesza wypłatę pieniędzy z faktury nie tylko szybko, ale również tanio i bez konieczności zaciągania zobowiązania na wiele miesięcy lub lat.

 3. Finansowanie niezależne od stóp procentowych

 Gwałtowny wzrost stóp procentowych w ostatnich latach zwiększył również koszty zaciągania pożyczek, kredytów czy leasingów. Faktoring jest odporny na takie rynkowe zmiany. Wysokość finansowania jest równa kwocie z faktury i to od niej, a nie od stóp procentowych, uzależniona jest wielkość prowizji.

 4. Dodatkowe środki na rozwój

 Z pomocą faktoringu możesz zaoferować kontrahentom bardziej atrakcyjne warunki współpracy. Mowa o dłuższym terminie spłaty, który, za sprawą szybkiego finansowania faktur nie zaszkodzi płynności Twojej firmy. Regularne wpływy na konto pozwalają również inwestować w rozwój firmy zarówno na krótką, jak i długą metę, bez obaw o problemy finansowe.

 5. Niższe koszty prowadzenia działalności

 Faktoring pozwala również zaoszczędzić na wydatkach ponoszonych w związku z nieterminowymi płatnościami. W Transcash ewentualna windykacja należności jest wliczona w cenę usługi, więc nie musisz opłacać jej dodatkowo. Finansowanie faktur chroni cię również przed koniecznością wykupu dodatkowego ubezpieczenia płatności, chroniącego Cię przed niewypłacalnością kontrahenta. Ta opłata, pod postacią ochrony lub ubezpieczenia, również zawiera się w podstawowych kosztach faktoringu.

 6. „Bat” na spóźnialskich partnerów

 Kontrahenci, którzy przywykli do zapłaty z opóźnieniem, mogą zmienić zwyczaje pod wpływem finansowania wystawionych im faktur. Faktoring zakłada uruchomienie procedur windykacyjnych natychmiast po upływie terminu płatności faktury, co nakłada presję, by nie zwlekać z płatnością. Co więcej, windykacją na własną rzecz zajmuje się faktor, więc jako przedsiębiorca nie musisz podejmować żadnych działań w kierunku odzyskania płatności.

 7. Płynne płatności

 Ostatni punkt jest jednym z najważniejszych – dzięki faktoringowi Twoja firma może zapewnić sobie stałe, regularne wpływy na konto, co wiąże się z finansową stabilizacją. Dzięki temu możesz w spokoju planować wydatki i inwestycje, korzystać z okazji do rozwoju i poświęcić więcej czasu na realizację nowych planów biznesowych.

 Jeśli wciąż nie masz pewności, czy faktoring sprawdzi się w Twojej działalności –  pobierz darmowy poradnik o faktoringu.

Poleć ten artykuł:

Polecamy