8 sposobów na optymalizację kompletacji

8 sposobów na optymalizację kompletacji

W najnowszym wpisie na blogu 360.FM Logistic poruszona została kwestia optymalizacji procesu kompletacji zamówień w sektorach handlu detalicznego i e-commerce, która stanowi ponad 50% wszystkich kosztów operacyjnych w magazynie. Jest to powód, dla którego ciągła praca nad ulepszaniem tego procesu ma kluczowe znaczenie.

FM Logistic opracowało 8 najważniejszych porad, których wdrożenie w znaczący sposób wpłynie na optymalizację kompletacji zamówień:

  1. Umieszczaj najszybciej rotujące artykuły w pobliżu strefy wydań, aby przyśpieszyć cały proces przemieszczania towarów podczas kompletacji zamówień.
  2. Korzystaj z informacji zwrotnych od swoich pracowników, aby dotrzeć do pierwotnych przyczyn i znaleźć pomysłowe rozwiązania.
  3. Używaj pulpitu nawigacyjnego, aby monitorować poziom obciążenia pracą, bezpieczeństwa, jakości, a także produktywności całego procesu w czasie rzeczywistym. Przeanalizuj kluczowe wskaźniki efektywności, a na koniec stwórz plan działania, aby ulepszyć proces kompletacji zamówień.
  4. Drukuj etykiety wysyłkowe za pomocą drukarek przenośnych. Unikaj skomplikowanych etykiet i zmniejsz liczbę błędów. Pozwoli to zaoszczędzić czas poświęcony na przemieszczanie się operatorów w magazynie i zwiększyć ich wydajność.
  5. Używaj systemu WMS, który automatycznie łączy zamówienia lub dzieli je na części, przypisując im najlepszą w danym momencie metodę kompletacji. System WMS pozwoli na przyspieszenie procesu pakowania i zapewnienie jego jakości.
  6. Wyświetlaj zdjęcia artykułów na urządzeniu pobierającym. Ze względu na to, że ludzie lepiej i szybciej reagują na obrazy, takie rozwiązanie pomoże zmniejszyć liczbę popełnianych podczas kompletacji błędów, które są wynikiem wpływu czynnika ludzkiego.
  7. Stosuj wózki samojezdne lub roboty kompletacyjne działające na zasadzie „towar do człowieka” dla dużych wolumenów.
  8. Rozważ użycie dronów dla usprawnienia inwentaryzacji magazynu. Zintegrowane z systemem WMS drony autonomicznie skanują etykiety i zliczają wszystkie zapasy w czasie rzeczywistym. Dzięki czemu nie musimy angażować dodatkowo pracowników, czy zatrzymywać działań logistycznych.

(FM Logistic)

Poleć ten artykuł:

Polecamy