80 rozmiarów opon do 30 modeli

80 rozmiarów opon do 30 modeli

W 2020 roku dział OE Bridgestone EMIA dostarczył ponad 80 różnych rozmiarów i modeli opon 13 producentom samochodów, takim jak Mercedes, BMW i Audi, do ponad 30 różnych modeli pojazdów.

Bridgestone EMIA był marką najchętniej wybieraną przez BMW, Audi, SEAT-a i Toyotę, jednocześnie będąc głównym dostawcą dla takich producentów jak Volkswagen, Skoda czy Mercedes. Ponad 60 procent dostarczonych opon stanowił rozmiar felgi 18” i większy (HRD+). Około 30 procent wszystkich nowych rozmiarów na OE w 2020 r. zostało stworzonych specjalnie z myślą o pojazdach elektrycznych.

Technologia cyfrowego projektowania opon opatentowana przez Bridgestone umożliwia firmie stworzenie wirtualnej wersji opony, tym samym zmniejszając liczbę fizycznych prototypów, a w konsekwencji potrzebnych surowców. Dzięki temu czas produkcji opony skraca się nawet o połowę. Ponadto w latach 2019-2020 Bridgestone zredukował liczbę kilometrów przejechanych na torze testowym o 25%.

Dzięki technologii Eniliten, firma zredukowała zużycie surowców do produkcji opon: wszystkie letnie i całoroczne opony Bridgestone EMIA wprowadzone na rynek w 2020 roku ważyły średnio o 10 procent mniej w porównaniu z tymi samymi produktami z 2019 roku.

W 2020 r. Bridgestone został wybrany wyłącznym dostawcą opon do super samochodów: Lamborghini Huracán STO oraz Maserati MC20. Mimo pandemii COVID-19, z myślą o super samochodach Bridgestone opracował opony Potenza Sport, które zmaksymalizowały ogólne osiągi pojazdów, poprawiając dynamikę jazdy.

Poleć ten artykuł:

Polecamy