A2 Warsaw Park kupione przez Savills IM

A2 Warsaw Park kupione przez Savills IM

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, nabył centrum logistyczne A2 Warsaw Park Adamowie, w okolicach Grodziska Mazowieckiego. Nieruchomość została zakupiona od Invesco Real Estate, globalnego menedżera inwestycyjnego, w imieniu funduszu logistycznego Savills IM European Logistics Fund 3 (ELF3), który posiada 11 inwestycji w Europie.

Centrum magazynowe A2 Warsaw Park, zrealizowane przez Invesco w partnerstwie z wiodącym deweloperem, jest zlokalizowane jest w Adamowie, tuż przy węźle autostrady A2 Grodzisk Mazowiecki. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów magazynowych położony jest bezpośrednio przy autostradzie A2, wyróżniając się bardzo dobrą widocznością i dostępem. Bliskość stolicy oraz usytuowanie przy kluczowym korytarzu transportowym sprawiają, że jest to idealny punkt do obsługi logistycznej zarówno rynku warszawskiego, jak i krajowego. Oddany do użytkowania w 2020 roku A2 Warsaw Park, jest jednym z największych obiektów magazynowych typu multi-let w Polsce, oferującym ponad 106 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w ramach jednego budynku. A2 Warsaw Park przeznaczony jest zarówno do magazynowania, jak i lekkiej produkcji, spełniając najnowocześniejsze wymagania techniczne. Obiekt posiada także certyfikat BREEAM na poziomie Good i jest w całości wynajęty w oparciu o długoterminowe umowy.
Wartość inwestycji wyniosła 112,5 mln euro, dzięki czemu wartość portfela aktywów zarządzanych przez Savills IM w Polsce przekroczyła 1,6 mld euro.
Piotr Trzciński, Head of Investment Poland w Savills Investment Management, skomentował: – A2 Warsaw Park dobrze wpisuje się w strategię funduszu, opartą na jest inwestowaniu w nowoczesne i wielofunkcyjne obiekty logistyczne na kluczowych rynkach europejskich, charakteryzujących się wysoką płynnością, ponadprzeciętnym potencjałem wzrostu, długoterminowym przychodem oraz potencjałem w zakresie ESG. W wyniku tej transakcji, wartość inwestycji funduszu ELF3 w Europie wzrosła do ok. 470 mln euro. Nadal aktywnie lokujemy kapitał w najlepsze w swojej klasie europejskie aktywa logistyczne, które spełniają oczekiwania naszych inwestorów co do zwrotu z inwestycji.
Petr Sramek, Director of CEE Transactions w Invesco Real Estate, dodał: – Cieszymy się, że zrealizowaliśmy założenia biznesowe tego projektu dla naszych europejskich inwestorów z segmentu value-add wcześniej niż zakładaliśmy. Dzięki temu możemy dostarczyć ten wysokiej jakości projekt do Savills Investment Management i na rynek polski. A2 Warsaw Park, ze względu na całkowitą powierzchnię i znakomitą lokalizację, zdobył znaczne zainteresowanie zarówno renomowanych najemców, jak i międzynarodowych inwestorów. Sektor magazynowy pozostaje dla nas ważny i nadal będziemy w nim inwestowali w ramach naszego europejskiego programu value add. Obecnie jesteśmy zaangażowani w różne projekty związane z logistyką miejską w Polsce.

(Savills IM)

Poleć ten artykuł:

Polecamy