ADECON oddaje do użytku nową hale magazynową dla towarów ADR

ADECON oddaje do użytku nową hale magazynową dla towarów ADR

Z końcem roku 2019 zakończyła się budowa nowego kompleksu magazynowego. Niełatwy projekt udało się Spółce zrealizować w ciągu niecałych dwóch lat od momentu zaprojektowania do finalnego oddania do użytku.

Strategia firmy

Projekt jest efektem realizacji nowej strategii firmy: umocnienia swojej pozycji na rynku logistyki materiałów niebezpiecznych ADR i dopełnia ofertę firmy, pozwalając obsługiwać cały łańcuch dostaw klientów ADECON.

Powierzchnia

Magazyn wybudowany w miejscowości Dębe, k. Kalisza (przy drodze 470, 40km od autostrady A2) ma powierzchnię 2200m2, co przy wysokości składowania powyżej 12m pozwala składować ok.3500 palet w dwóch różnych typach regałów.

Wyposażenie

Wspólnie z firmą Stow opracowano pod indywidualne potrzeby system regałów wjezdnych z zastosowaniem półautomatycznych wózków transportujących palety typu shuttle. Jest to unikatowe wdrożenie w magazynie materiałów niebezpiecznych.

Ochrona środowiska

Hala spełnia najwyższe wymogi dotyczące ochrony środowiska (SEVESO) i ochrony przeciwpożarowej.

Depot kontenerowy (skład celny)

W połowie zeszłego roku ukończono modernizację i rozbudowę depotu kontenerowego przeznaczonego do składowania materiałów niebezpiecznych oraz kontenerów chłodniczych RF , zwiększając możliwości składowania jednoczesnego do 250 TEU

Z dniem 01.03 spółka poszerzyła również swój zakres usług o skład celny dla kontenerów morskich obsługiwanych na  depocie.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy