AFL – światowy lider rynku technologii informatycznej w MDC2 Park Gliwice

AFL – światowy lider rynku technologii informatycznej w MDC2 Park Gliwice

         MDC2 pozyskało AFL – światowego lidera w infrastrukturze sieci światłowodowych

         Wraz z podpisaniem umowy najmu AFL wkracza do Polski ze swoim nowym zakładem produkcyjnym

         Firma AFL podpisała umowę najmu na powierzchnię 10 784 m2. Podpisanie umowy najmu zbiega się z debiutem światowego lidera na polskim rynku

         MDC2 Park Gliwice – wg prognoz jest najbardziej ekologicznym i najwyżej punktowanym (BREEAM New Construction Outstanding) projektem magazynowym w Polsce

         MDC² Park Gliwice zlokalizowany jest w Gliwicach na Górnym Śląsku przy zbiegu dwóch autostrad – A4 i A1

MDC2 – działający na polskim rynku deweloper zrównoważonych powierzchni magazynowych i logistycznych wraz z inwestorem – Invesco Real Estate sfinalizowali najem powierzchni z firmą AFL, która wynajęła 10 784 m2 w MDC2 Park Gliwice.

AFL to międzynarodowa firma dostarczająca kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury sieci światłowodowych dla sektora dostawców usług, hiperskali, energetyki, przedsiębiorstw i przemysłu.

„Misją AFL jest łączenie naszych klientów na całym świecie z innowacyjnymi technologiami, wyjątkowymi produktami i wysokiej jakości usługami. Polityka ESG wynajmującego jest dla nas bardzo ważna. Wybraliśmy MDC2 Park Gliwice, ponieważ wykorzystuje zrównoważone ekologicznie rozwiązania, aby zapewnić niskoemisyjność i energooszczędność. Na wybór lokalizacji wpłynęło także położenie parku w bezpośrednim sąsiedztwie autostrad A4 i A1, a także dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej oraz wsparcie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej” – mówi Daniel Rose, Dyrektor Zarządzający – Connectivity, EMEA , AFL.

MDC2 w swojej strategii ESG, która stanowi fundament rozwoju firmy, kieruje się dewizą Building for Good, według której buduje parki magazynowe „na dobre” dla zrównoważonej przyszłości najemców, inwestorów, społeczności lokalnych, środowiska, a także dla całej branży.

„Witamy AFL w Polsce, w topowej lokalizacji MDC2 Park Gliwice, w przekonaniu, że rynkowy sukces światowego lidera rynku technologii informatycznych, zostanie płynnie przeniesiony na polski grunt” – mówi Katarzyna Dudzik, Development Director, MDC2.

MDC2 stawia na nowoczesne i proekologiczne rozwiązania. Nacisk kładziony jest między innymi na przystosowanie dachów do instalacji paneli fotowoltaicznych. Najemcom zagwarantowano system monitorowania zużycia mediów. Deweloper zapewnił także punkty ładowania pojazdów elektrycznych i wiaty rowerowe. Realizowany jest także system retencji wody deszczowej. W ramach wewnętrznej polityki przyjęto założenie, by 95% materiałów budowlanych nadawało się do recyklingu.

W skład MDC2 Park Gliwice, który został oddany do użytku jesienią 2023 r., wchodzą trzy budynki magazynowe o łącznej powierzchni 59 000 m2. Centrum logistyczne znajduje się przy styku dwóch autostrad: A4 oraz A1. Okoliczne szlaki komunikacyjne obejmują także sieć dróg krajowych, między innymi lokalną Drogową Trasę Średnicową – niezwykle popularną w Aglomeracji Górnośląskiej.

W transakcji najmu AFL brali udział doradcy firmy Colliers.

***

O firmie:

AFL założona w 1984 roku firma AFL jest międzynarodowym producentem dostarczającym kompleksowe rozwiązania dla rynków energii, dostawców usług, przedsiębiorstw, hiperskali i rynków przemysłowych. Produkty firmy są używane w ponad 130 krajach i obejmują kable i sprzęt światłowodowy, akcesoria do transmisji i podstacji, sprzęt zewnętrzny zakładu, sprzęt do łączności, testowania i inspekcji, spawarki termojądrowe oraz szkolenia. AFL oferuje również szeroką gamę usług wspierających centra danych, aplikacje korporacyjne, bezprzewodowe i zewnętrzne.

Firma AFL z siedzibą w Spartanburgu w Karolinie Południowej prowadzi działalność w USA, Meksyku, Kanadzie, Europie, Azji i Australii i jest spółką zależną należącą w całości do Fujikura Ltd. z Japonii. Więcej informacji można znaleźć na stronie  www.AFLglobal.com. Śledź nas na LinkedIn, XFacebook i czytaj nasz blog.

 

MDC² to polski deweloper powierzchni logistyczno-przemysłowych istniejący od 2021 roku i założony przez doświadczonych profesjonalistów z branży nieruchomości komercyjnych. Zespół MDC2 liczy obecnie 21 osób, które w ciągu ostatnich 20 lat zbudowały w Polsce ponad 4 mln m2 magazynów.


Firma buduje nowoczesne ekologiczne budynki logistyczno-przemysłowe w Polsce – trzecim najszybciej rozwijającym się rynku logistycznym w Europie. W ciągu zaledwie 3 lat firma o
siągnęła 4. pozycję w kraju pod względem nowopowstającej powierzchni w budowie (dane za Q3 2023 r.).

Obecne inwestycje dewelopera to MDC2 Park Gliwice (59 000 m2) – oddany do użytku jesienią 2023 r., oraz projekty w budowie: MDC2 Park Łódź South (80 000 m2) i MDC2 Park Kraków South (90 000 m2) – w pełni sfinansowane i planowane do oddania do użytku w 2024 roku. MDC2 kładzie szczególny nacisk na aspekty ESG we wszystkich swoich działaniach, uwzględniając wykorzystanie zasobów naturalnych, w celu zminimalizowania śladu węglowego i jest jedynym polskim deweloperem magazynowym, który posiada formalny komitet ds. ESG w Radzie Dyrektorów, zapewniający między innymi nadzór i doradztwo strategiczne w kwestiach związanych z ochroną środowiska, odpowiedzialnością społeczną i praktykami zarządczymi.

Poleć ten artykuł:

Polecamy