Agility uruchamia park dystrybucyjny w Ghanie

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, otworzył nowoczesny park dystrybucyjny w Ghanie. Jest to pierwszy z całej sieci parków logistycznych, jakie firma planuje zbudować w Afryce, zapewniając swoim klientom rozwiązania logistyczne na najwyższym poziomie.

18-hektarowy Ghana Agility Distribution Park położony jest na terenie Tema Port Free Trade Zone Enclave w Akrze, stolicy i jednocześnie głównym porcie Ghany. Wśród najemców znajdują się zarówno międzynarodowe koncerny wchodzące na rynek Afryki Zachodniej, jak i małe oraz średnie firmy lokalne, dla których park stwarza możliwości rozwinięcia operacji produkcyjnych i logistycznych, związanych z eksportem oraz importem towarów. Odpowiadając na potrzeby klientów, w drugiej fazie projektu Agility uruchomi w parku kolejnych siedem magazynów. Finalizowane są też uzgodnienia związane z budową kilku obiektów BTS o powierzchni od 5 do 25 tys. m², przystosowanych do konkretnych wymagań klientów.

 

Podobne parki dystrybucyjne Agility powstają na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz w Tanzanii, Nigerii, Mozambiku i Angoli. Firma dysponuje także dodatkowymi lokalizacjami w Senegalu, Kamerunie i na Mauritiusie.

 

– Od dłuższego czasu obserwujemy wzrost aktywności ze strony polskich firm zainteresowanych prowadzeniem działalności na rynkach afrykańskich, a w perspektywie kilku najbliższych lat, to właśnie Afryka może stać ważnym kierunkiem wymiany handlowej dla polskiego biznesu. Dzięki doświadczeniu, znajomości realiów biznesowych i know-how, będziemy więc mogli aktywnie wspierać naszych klientów – mówi Karolina Gasińska-Byczkowska, Branch Manager Agility Logistics w Polsce.

 

W swoich parkach Agility zapewnia 24-godzinną ochronę, stałe zasilanie i dostęp do sieci internetowej. Oferta firmy obejmuje usługi logistyczne i magazynowe, w tym magazyny typu BTS, dostosowane do określonych wymagań i potrzeb klientów.

 

 

Parki dystrybucyjne Agility spełniają międzynarodowe normy środowiskowe, a do ich budowy wykorzystywane są materiały ekologiczne. Są to między innymi energooszczędne izolowane panele ścienne i dachowe, wiatraki dachowe, świetliki przepuszczające światło naturalne, oświetlenie LED i energooszczędne żarówki, a także zasilane światłem słonecznym latarnie uliczne. Agility zapewnia recykling odpadów papierowych, plastikowych, metalowych oraz kartonowych. Firma oferuje także usługi ekologicznego zarządzania odpadami i raportuje dane na temat emisji CO2.

 

Aby zapewnić odpowiedni poziom zarządzania i obsługi logistycznej, Agility przygotowało specjalny program szkoleń w zakresie przywództwa, przeznaczony dla pracowników i absolwentów wyższych uczelni w krajach afrykańskich. Szkolenia umożliwiają uczestnikom zdobycie nowych umiejętności oraz doświadczenia podczas pracy w oddziałach Agility w Ghanie i na całym świecie.

 

 

Poleć ten artykuł:

Polecamy