Alfa Bond Kohlhauer przenosi się pod Warszawę

Alfa Bond Kohlhauer przenosi się pod Warszawę

Firma Alfa Bond Kohlhauer, producent i dostawca paneli akustycznych, zdecydowała się na wynajęcie ponad 1900 metrów kwadratowych powierzchni magazynowo-biurowej wraz z gruntem na terenie prywatnej inwestycji zlokalizowanej przy trasie S8 w Kajetanach. Negocjacje w imieniu klienta prowadziła firma AXI IMMO.

Alfa Bond Kohlhauer oferuje kompleksowe systemy ochrony przed hałasem drogowym i kolejowym. Firma powstała w 2006 roku i od tego czasu zbudowała silną pozycję zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym. Wykorzystuje potencjał i doświadczenie jednego z największych w Niemczech producentów ekranów akustycznych – firmy R. Kohlhauer GmbH. Dzięki rozbudowanej sieci partnerskiej Alfa Bond Kohlhauer jest w stanie dostarczyć rozwiązania zgodne z lokalnymi wymogami m.in. w Europie i Azji, co pozwoliło jej sprzedać ponad milion metrów kwadratowych paneli akustycznych na wszystkich obsługiwanych rynkach.

– Nadrzędnym celem, który chcieliśmy osiągnąć podczas transakcji była konsolidacja wszystkich operacji biznesowych prowadzonych przez firmę Alfa Bond Kohlhauer w Polsce. Inwestycja w Kajetanach pozwoliła na ulokowanie w jednym miejscu siedziby głównej firmy, hali produkcyjnej, a także wzbogacenie naszej powierzchni o duży showroom – mówi Maciej Zakrzewski, dyrektor zarządzający Alfa Bond Kohlhauer. – Już od kilku miesięcy planowaliśmy zwiększenie produkcji, aby sprostać zamówieniom i jeszcze wyraźniej zaznaczyć naszą obecność na lokalnym rynku. Z pewnością sprzyja nam koniunktura i konsekwentna realizacja polityki związanej z rozbudową i modernizacją infrastruktury drogowej i kolejowej w Polsce. Panele akustyczne to nieodłączny element nowych inwestycji. Po pierwsze zwiększający bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców, a po drugie zdecydowanie wpływający na ograniczenie poziomu hałasu w najbliższym otoczeniu -dodaje Maciej Zakrzewski.

– Klient na pierwszym spotkaniu sprecyzował swoje zapotrzebowanie dotyczące powierzchni i standardu technicznego, który powinna spełniać jego nowa hala produkcyjna. W czasie rozmów pojawiło się dodatkowe wymaganie. Otóż do relatywnie niewielkiej powierzchni hali, Klient wymagał sporo miejsca na składowanie wybranych surowców jak i gotowych wyrobów gabarytowych przed wysyłką. Po przeanalizowaniu dostępnych zasobów rynku, nowa inwestycja w Kajetanach okazała się najbardziej konkurencyjna pod względem potrzeb firmy, warunków finansowych i  najważniejsze, oferowała ponad 3500 metrów kwadratowych dodatkowego placu składowego – mówi Damian Kińczyk, konsultant w dziale powierzchni magazynowych i logistycznych AXI IMMO.

– Nasza inwestycja to typowy obiekt w formule SBU, czyli „Small Business Unit”, wpisujący się w model tzw. magazynów miejskich zlokalizowanych w pobliżu dużych aglomeracji. Oferujemy mniejszą powierzchnię magazynową z większym komponentem biurowym, który dodatkowo pozwala firmom na ekspozycję swoich produktów np. poprzez zaaranżowanie tej przestrzeni na showroom. Zaletą naszej inwestycji jest bardzo dobra lokalizacja przy drodze ekspresowej S8 w Kajetanach.  Nieruchomość cechują także liczne przeszklenia w fasadzie, pozwalające na pracę przy naturalnym świetle. Witamy firmę Alfa Bond Kohlhauer wśród naszych klientów i cieszymy się, że podpisanie przez nią umowy najmu pozwoliło nam na zakończenie procesu komercjalizacji inwestycji – powiedział Sławomir Piotrkowicz, właściciel kompleksu.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy