Allegro zbuduje swoją sieć automatów paczkowych

Allegro zbuduje swoją sieć automatów paczkowych

Allegro podpisało list intencyjny z polską spółką Modern-Expo na dostawę automatów paczkowych do odbioru i nadawania przesyłek. Do końca tego roku 2021 platforma planuje budowę sieci 1500 urządzeń w polskich miastach. Własna sieć automatów paczkowych przyspieszy proces dostaw i poprawi wygodę zakupów na Allegro.

Obecnie Allegro korzysta z największej w Polsce sieci, liczącej już ponad 30 tys. automatów paczkowych i punktów odbioru. Teraz platforma idzie krok dalej i rozpoczyna budowę własnej sieci automatów paczkowych. Podpisany list intencyjny z Modern-Expo Group oznacza start produkcji pierwszej partii 1500 urządzeń, z których kupujący i sprzedający zaczną korzystać jeszcze w tym roku.

– Dbamy o to, aby klienci Allegro byli zadowoleni na każdym etapie zakupów. Dużą wagę przykładamy do szybkości dostaw i już teraz ok. 80% przesyłek trafia do klienta w ciągu 1-2 dni od zamówienia. Mamy ambicję, żeby dostawy te były jeszcze szybsze, tańsze i wygodniejsze. Dlatego postanowiliśmy zainwestować we własną sieć automatów paczkowych, jako uzupełnienie sieci ok. 30 000 punktów odbioru i automatów dostępnych już na Allegro. Nowa sieć zapewni klientom jeszcze lepszy dostęp do tych ekonomicznych metod dostawy, oraz w połączeniu usługami magazynowymi Allegro, które również planujemy uruchomić w tym roku, stworzy nową jakość w zakresie komfortu dostaw. W pierwszej fazie projektu planujemy uruchomić 3000 zaawansowanych technologicznie automatów paczkowych, z czego 1500 zostanie zainstalowanych jeszcze w tym roku. – powiedział Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju w Allegro.
Pierwsze automaty paczkomatowe Allegro zostaną zainstalowane w polskich miastach już w połowie bieżącego roku. Allegro chce budować sieć w sposób zrównoważony poprzez odpowiedzialną współpracę z lokalnymi społecznościami, dlatego uruchomiono specjalną stronę internetową, gdzie zainteresowani udostępnianiem powierzchni mogą zgłaszać propozycje lokalizacji pod budowę sieci automatów paczkowych.
Automaty paczkowe dla Allegro dostarczy polska spółka Modern-Expo Group, lider produkcji zaawansowanego technologicznie wyposażenia dla branż sprzedaży detalicznej i e-commerce.

– Nasi klienci oczekują innowacyjnych i niezawodnych produktów. Już od 25 lat dostarczamy wyposażenie do największych sieci detalicznych na całym świecie. Współpraca z tak wymagającym partnerem jak Allegro stawia przed nami nowe możliwości. To również dowód na to, że oferowane przez nas produkty łączą wysoką jakość wykonania z wygodną i intuicyjną obsługą – mówi prezes zarządu i współwłaściciel Modern-Expo Group – Bogdan Łukasik.

Sieć automatów paczkowych to kolejna inwestycja związana z usługami logistycznymi, którą Allegro zapowiedziało w 2021 roku. W drugiej połowie roku zostanie uruchomione nowoczesne centrum logistyczne dla firm sprzedajacych na Allegro w podwarszawskim Adamowie, mające na celu dalszą poprawę szybkości i wygody dostawy.

(Allegro)

Poleć ten artykuł:

Polecamy