Antysmogowa kostka brukowa w parkach GLP

Antysmogowa kostka brukowa w parkach GLP

GLP wdraża w swoich budynkach w Polsce kolejne proekologiczne rozwiązanie. W GLP Wrocław IV Logistics Centre został zrealizowany pilotażowy projekt wykorzystujący specjalną kostkę brukową, stworzoną przez firmę Libet, oczyszczającą powietrze ze szkodliwych substancji.

Część parkingu GLP Wrocław IV Logistics Centre została niedawno pokryta kostką brukową o właściwościach antysmogowych. Jej producent – firma Libet wykorzystuje specjalny składnik zawierający dwutlenek tytanu. Pod wpływem słońca redukuje on stężenie szkodliwych cząstek tlenku azotu w powietrzu, pochodzących np. ze spalin samochodowych, o ponad jedną trzecią. Tlenki azotu zostają utlenione do postaci nieszkodliwych jonów, a następnie wypłukane przez opady atmosferyczne. W ten sam sposób zostają usunięte uciążliwe zabrudzenia zalegające na powierzchni betonu, takie jak aerozole, tłuszcze, oleje czy pyły.
GLP Wrocław IV Logistics Centre znajduje się w granicach Wrocławia, spełniając wymogi firm, które potrzebują łatwego dostępu do nowoczesnej sieci drogowej w celu dystrybucji swoich produktów na rynek lokalny, krajowy i międzynarodowy. Działają tu m.in. dostawcy sektora motoryzacyjnego, tacy jak Gestamp czy Dongshin. Na miejscu znajdują się biura.
– Nasi klienci coraz częściej biorą pod uwagę czynniki związane z ochroną środowiska i zdrowia pracowników. Na tej postawie modyfikują swoje łańcuchy dostaw oraz korzystają z infrastruktury, która pozwala im ograniczać emisję CO2 i osiągać cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. Z myślą o nich oraz lokalnej społeczności, chętnie sięgamy po innowacyjne technologie – mówi Magdalena Warzyńska, Property Manager w GLP, zarządzająca centrum logistycznym.
To nie jedyne rozwiązanie w GLP Wrocław IV Logistics Centre, dzięki któremu projekt wpisuje się w firmową strategię ESG (ang. odpowiedzialność środowiskowa, społeczna i w zakresie ładu korporacyjnego). Użytkownicy parku mogą ograniczyć zużycie energii elektrycznej m.in. dzięki zastosowaniu oświetlenia LED i liczne świetliki dachowe. Na terenie parku znajduje się też pierwsza pasieka GLP w Polsce.

(GLP)

Poleć ten artykuł:

Polecamy