APP International wybiera Strzelce Opolskie

APP International wybiera Strzelce Opolskie

Firma APP International, producent specjalistycznych zacienień i osłon oraz drobnych elementów do samochodów kempingowych, zdecydował się wynająć blisko 1700 mkw. powierzchni magazynowej w prywatnej inwestycji zlokalizowanej w Strzelcach Opolskich. W procesie negocjacji najemcę reprezentowała firma AXI IMMO.

APP International to firma z niemieckim rodowodem związana z branżą motoryzacyjną, w segmencie przyczep kampingowych i kamperów. Od wielu lat dostarcza szereg komponentów m.in. drzwi kabin, klap, szyb, środków odstraszających owady itp. Połączenie zalet konstrukcji stalowej oraz wyrobów z tworzyw sztucznych zapewnia szeroką gamę wyposażenia. Firma funkcjonuje na polskim rynku od 2017 roku i dotychczas zajmowała się głównie produkcją zacienień i osłon przeciwko owadom.

– Założenia dotyczące relokacji do Strzelec Opolskich wynikały z lokalnej dostępności obiektu zdolnego zwiększyć nasze zasoby produkcyjne wskutek rosnącej popularności sektora pojazdów turystycznych na świecie, jak i Polsce. Jako lider branży chcemy wyprzedzać zamówienia, dlatego centrala firmy podjęła decyzję o rozszerzeniu zakresu naszych kompetencji o nowe drobne elementy przeznaczone dla caravanningu – powiedział Jarosław Sergot, APP International.

­– Firma APP International poszukiwała przede wszystkim dobrej jakości powierzchni, która będzie dostępna niemal od ręki. Duże znaczenie przy zwiększonych procesach produkcyjno-logistycznych miał także fakt dobrego dojazdu dotychczasowych pracowników, jak i zaplecze kadrowe dalszej ekspansji. Równie ważną była bliskość autostrady A4 ułatwiająca logistykę dostaw do zachodniej Europy – komentuje Damian Kińczyk, Konsultant w Dziale Powierzchni Logistyczno-Przemysłowych, AXI IMMO.

– Wejście firmy APP International pozwala nam w pełni skomercjalizować posiadany park przemysłowy. Wynajem nieruchomości jest dla nas działalnością poboczną, tym bardziej jesteśmy zadowoleni z zawartej umowy najmu – mówi Wolfgang Wiesiollek, właściciel inwestycji.

Prywatna inwestycja kilku hal magazynowych o wysokim standardzie w Strzelcach Opolskich znajduje się ok. 7 km od autostrady A4 i blisko DK nr 94.  Dostępne tam warunki sprawiają, że jest to bardzo dobra baza logistyczna. Specyfikacja inwestycji umożliwia przechowywanie dużych i ciężkich komponentów na otwartym terenie oraz np. tradycyjną produkcję w zamkniętej hali magazynowej.

Opolski rynek magazynowy powstał w wyniku rozbudowy infrastruktury drogowej na pograniczu Dolnego i Górnego Śląska, a także zwiększonej aktywność deweloperska w tym regionie. Jego całkowite zasoby magazynowe na zakończenie 2020 r. wyniosły 163 000 mkw., przy braku planowanej nowej podaży w kolejnych kwartałach 2021 r. Opolszczyzna to historycznie obszar z dużymi tradycjami przemysłowymi, wśród których najważniejszymi są przemysł spożywczy, motoryzacyjny, a także metalowy i maszynowy. Obecnie krajobraz ten kształtowany jest przez lokalnych przedsiębiorców, a także branżę automotive z obiektami w formule BTS. Stabilizacja ta pozwala utrzymywać poziom pustostanów na niskim 7% poziomie.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy