ARP pożyczy 28 mln zł spółce Takt

ARP pożyczy 28 mln zł spółce Takt

28,6 mln zł przeznaczy Agencja Rozwoju Przemysłu na wsparcie procesu restrukturyzacji spółki Takt, jednego z największych producentów płyt CD i DVD w Polsce. Na pożyczkę zgodziła się Komisja Europejska.

Udzielona przez ARP pożyczka pozwoli firmie Takt spłacić zadłużenie oraz wdrożyć program naprawczy. Obejmie on trzy obszary: restrukturyzację finansową, zmiany w zakresie produkcji i zatrudnienia oraz zmiany w polityce handlowej i marketingowej firmy. ARP oceniła, że przygotowany plan naprawczy umożliwi spółce odzyskanie rentowności, poprawienie jej konkurencyjności oraz dostosowanie do zmieniającego się otoczenia biznesowego tj. kurczenia się rynku płyt CD i DVD. Takt zamierza zrealizować program do końca 2015 r.

 

Pożyczka ARP jest traktowana jako pomoc publiczna, była więc objęta obowiązkiem notyfikacji przez Komisję Europejską. Ta zaaprobowała ją w maju 2014 r. Pozytywną opinię wydał również UOKiK.

 

Takt to jeden z największych producentów płyt CD i DVD z polskim kapitałem. Firma zajmuje czwarte miejsce w Europie i pierwsze w Polsce jeśli chodzi o produkcję płyt CD.

Poleć ten artykuł:

Polecamy