Atlas Ward buduje gigantyczny kompleks logistyczny w Kątach Wrocławskich

Atlas Ward buduje gigantyczny kompleks logistyczny w Kątach Wrocławskich

Atlas Ward, lider generalnego wykonawstwa obiektów przemysłowych i logistycznych, rozpoczął realizację gigantycznego projektu – kompleksu trzech obiektów o powierzchni 285 tys. m ². Inwestycja znajduje się w Kątach Wrocławskich, 20 km od Wrocławia, strategicznie położonych w sąsiedztwie autostrady A4, co zapewnia doskonałą komunikację i dostępność logistyczną.

Inwestorzy i współpraca

Atlas Ward podjął się jednoczesnej realizacji projektów dla trzech renomowanych inwestorów:

  • 80 tys. m² dla ECE Projektmanagment Polska Sp. z o.o. – wiodącego dewelopera  centrów handlowych w Europie. Realizacja w Kątach Wrocławskich będzie pierwszą nieruchomością logistyczną w Polsce, zrealizowaną przez tego inwestora. Obiekt, na działce o powierzchni 150 000 m², powstanie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz certyfikacji BREEAM. 
  • 170 tys. m² dla P3 Logistic Parks Sp. z o.o. – uznanego dewelopera magazynowego, który dostarcza przestrzenie logistyczne na potrzeby dynamicznie rozwijających się firm. Jest to kolejny obiekt, który zostanie zrealizowany przez P3 Logistic Parks Sp. z o.o. we współpracy z Atlas Ward.
  • Ok. 35 tys. m² obiektu logistyczno-magazynowego

– Realizacja tego projektu to kolejne potwierdzenie naszego statusu lidera generalnego wykonawstwa obiektów przemysłowych i logistycznych oraz pozycji jednej z najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Kompleks parków logistyczno-magazynowych w Kątach Wrocławskich jest dowodem skuteczności przyjętej przez nas strategii, której celem jest efektywne i optymalne budownictwo, zawsze z klientem na pierwszym planie – mówi Mariusz Górecki, Prezes Atlas Ward.

Charakterystyka przedsięwzięcia

Multizaplecze budowy, zaprojektowane specjalnie na potrzeby tego projektu, obejmuje szeroki wachlarz udogodnień dla inwestorów oraz pracowników. Nowoczesne rozwiązania technologiczne i organizacyjne zastosowane w trakcie realizacji projektu gwarantują wysoką efektywność prac oraz bezpieczeństwo.

Lokalizacja inwestycji w Kątach Wrocławskich, w pobliżu kluczowej arterii komunikacyjnej jaką jest autostrada A4, stanowi o jej strategicznym znaczeniu dla rozwoju gospodarczego regionu. Bliskość Wrocławia, jednego z głównych ośrodków gospodarczych w Polsce oraz Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej dodatkowo podnosi atrakcyjność inwestycji.

Atlas Ward – dynamika rozwoju

Inwestycja realizowana przez Atlas Ward w Kątach Wrocławskich jest potwierdzeniem zdolności firmy do realizacji projektów o znaczącej skali i złożoności. Współpraca z renomowanymi inwestorami, takimi jak m.in. ECE Projektmanagment Polska Sp. z o.o. i P3 Logistic Parks Sp. z o.o., podkreśla, że Atlas Ward jest zaufanym partnerem w realizacji inwestycji o kluczowym znaczeniu dla rozwoju infrastruktury komercyjnej i logistycznej w Polsce. Projekt ten nie tylko wzmacnia pozycję Atlas Ward na rynku budowlanym, ale również przyczynia się do wzrostu gospodarczego województwa dolnośląskiego, potwierdzając rolę firmy jako lidera w branży.

Za kompleksowe przygotowanie gruntów pod inwestycje (m.in. zaprojektowanie i zainwestowanie w infrastrukturę drogową oraz obsługę administracyjno-prawną) odpowiedzialna była firma SATOIA S.A.

Poleć ten artykuł:

Polecamy