Atlas Ward Polska buduje zrównoważony magazyn dla P3 we Wrocławiu

Atlas Ward Polska buduje zrównoważony magazyn dla P3 we Wrocławiu

Do portfolio realizowanych przez generalnego wykonawcę inwestycji dołącza P3 Wrocław City. Nowoczesne centrum logistyczne, które powstaje w stolicy Dolnego Śląska, to kolejny przykład realizacji zgodnej z zasadami zrównoważonego budownictwa.

P3 Wrocław City objęty jest certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent. Wykorzystując najnowocześniejsze technologie i rozwiązania budowlane, Atlas Ward Polska zadba, aby obiekt dostosowany był do najwyższych wymogów logistyki i magazynowania, a realizowana inwestycja odpowiadała na dynamicznie rozwijające się potrzeby branży.

Inwestycja P3 Wrocław City powstaje w niedalekim sąsiedztwie Portu Lotniczego we Wrocławiu i autostrady A8. Atlas Ward Polska zrealizuje obiekt magazynowy wraz z czterema biurowcami na działce o powierzchni 4ha. Termin zakończenia inwestycji przewidziany jest na koniec lipca 2023 r.

Generalny wykonawca odpowiedzialny będzie także za stworzenie infrastruktury wokół obiektu – dróg wewnętrznych, chodników, placów manewrowych i parkingów. Za kompleksową realizację instalacji sanitarnych i elektrycznych odpowiadać będzie Inplag – spółka będąca członkiem Grupy Atlas Ward Polska.

Dotychczasowa współpraca Atlas Ward Polska i P3 Logistic Parks to już blisko 200 000 m2 powierzchni. Inwestycje, które deweloper powierzył wrocławskiej spółce, realizowane były na Śląsku, Mazowszu i w Wielkopolsce.

Poleć ten artykuł:

Polecamy