Atlas Ward Polska łączy siły z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu

Atlas Ward Polska łączy siły z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu

Interdyscyplinarna współpraca biznesu z nauką to jeden z ważniejszych kierunków rozwoju Atlas Ward Polska – lidera generalnego wykonawstwa inwestycji budowlanych w Polsce. Firma podpisała właśnie porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu.

Atlas Ward Polska podejmuje kolejny krok w kierunku wzmocnienia współpracy ze środowiskiem akademickim. Firma podpisała właśnie porozumienie z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu – jednym z wiodących, ekonomicznych ośrodków naukowych w Polsce. Podmioty będą wspólnie realizować projekty badawcze, a także współtworzyć programy dydaktyczne i wzajemnie promować rezultaty prac w krajowych i zagranicznych środowiskach przemysłowych i naukowo-badawczych. Współpraca pozwoli na udział i prowadzenie wykładów otwartych/gościnnych, spotkań ze studentami oraz organizację praktyk i staży studenckich – co pozytywnie wpłynie na wymianę wiedzy oraz odkrywanie nowych talentów.

– Jestem przekonany, że nasza współpraca z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu przyczyni się zarówno do rozwoju nauki, jak i branży budowlanej. Nasze współdziałanie w zakresie wymiany doświadczeń i prowadzenia projektów naukowo-badawczych ma szansę, poprzez efektywny transfer wiedzy i nowych technologii, zaowocować wprowadzeniem na rynek innowacyjnych rozwiązań – mówi Mariusz Górecki, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Atlas Ward Polska.

– Proponujemy naszym partnerom nowoczesne rozwiązania technologiczne. Za pomocą wirtualnej rzeczywistości jesteśmy w stanie stworzyć model przedsiębiorstwa, a następnie analizować zachodzące w nim procesy oraz proponować rozwiązania logistyczne w przestrzeniach. Co więcej, nasi studenci, podczas uczestnictwa w nowoczesnych formach kształcenia stosowanych na Uczelni, mogą pracować także na case’ach biznesowych. Jednym z nich jest inicjatywa DT Thon. – wyjaśnia JM Rektor prof. Andrzej Kaleta – Współpraca z biznesem jest kluczowa dla Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, który staje się Uniwersytetem biznesu i liderem zmian. Za kontakt z otoczeniem społeczno-gospodarczym odpowiada wyspecjalizowana jednostka Centrum Współpracy z Biznesem.

To nie pierwsze porozumienie ze światem nauki, podjęte przez Atlas Ward Polska. W 2022 r. do grona partnerów firmy dołączył Wrocławski Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Wrocławska oraz Politechnika Krakowska. W każdym przypadku aktywność polegają na wzajemnym wykorzystywaniu zasobów i kompetencji, tj. laboratoriów i centrów rozwojowych oraz doświadczeń wykwalifikowanej kadry menedżerskiej i naukowej. Na kooperacji Atlas Ward Polska z uczelniami zyskują też studenci. W ramach wspólnych działań tworzone są między innymi specjalne programy stażowe, wspierające młodych inżynierów na początku ich drogi zawodowej.

21 czerwca 2023 r. swoje podpisy pod listem intencyjnym złożyli:

z ramienia Uczelni:

  • JM Rektor prof. Andrzej Kaleta,
  • Dyrektor Centrum Współpracy z Biznesem Ałła Witwicka-Dudek,

z ramienia Atlas Ward Polska:

  • Członek Zarządu AWP Tomasz Ślęzak.
Poleć ten artykuł:

Polecamy