Automationstechnik stawia na etykiety specjalizowane

Automationstechnik stawia na etykiety specjalizowane

SKK wdrożyła w spółce Automationstechnik system do znakowania produktów etykietami specjalizowanych Remove Label White (RLW).

Automationstechnik dostarcza swoim klientom profile przycięte na odpowiedni rozmiar, według zamówienia. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie oznakowanie profili ułatwiające ich identyfikację. Proces realizacji zamówienia rozpoczyna się od wygenerowania zlecenia produkcyjnego, zawierającego wszystkie zamówione profile oraz ich wymiary. Równocześnie z nim na drukarce termotransferowej Datamax drukowane są etykiety z parametrami profili. Na etykiecie zawarte są takie dane jak rozmiar profilu, długość, jego nazwa oraz numer katalogowy, a w przypadku kilku profili tej samej długości, także jego kolejny numer. Zlecenie produkcyjne przekazywane jest następnie do operatora stanowiska cięcia, który je realizuje. Operator na stanowisku cięcia przycina profile na odpowiednią długość. Po odcięciu odpowiedniej długości, na każdy profil naklejana jest etykieta z materiału specjalizowanego.  Od etykiet wykorzystanych w tej aplikacji wymagana jest trwałość, i oporność na rozdarcie. Etykiety wykorzystane w projekcie wykonane są z trwałego tworzywa sztucznego, dzięki czemu oznakowane nimi profile mogą oczekiwać przez długi czas na wykorzystanie. Ponadto etykiety są wyposażone w specjalny klej, dzięki któremu po zmontowaniu z profili konstrukcji lub linii produkcyjnej, etykiety można usunąć.

Wdrożenie znakowania profili etykietami usprawniło pracę w Automationstechnik. Dzięki informacjom zawartym na etykiecie, każdy kawałek profili jest łatwo identyfikowalny bez konieczności ich mierzenia. Ułatwia to proces montażu konstrukcji z wykorzystaniem profili Bosch Rexroth. Zastosowanie etykiet eliminuje także pomyłkowe wykorzystanie profili o innej długości podczas montażu konstrukcji.  Co więcej, wprowadzenie etykiet ułatwia proces cięcia profili. Wszystkie informacje potrzebne do przycięcia profilu znajdują się na etykiecie. A ilość zużytych etykiet w sposób obrazowy mówi o postępie realizacji danego zlecenia. Naklejanie etykiety jest także potwierdzeniem, że dany profil z listy został wyprodukowany, co jest znacznie wygodniejsze niż odznaczanie tego faktu długopisem na kartce papieru.

Spółka Automationstechnik jest Partnerem Techniczno-Handlowym firmy Bosch Rexroth. Na bazie systemów profili aluminiowych firmy Bosch Rexroth budowane są stanowiska montażowe oraz linie produkcyjne. Głównymi odbiorcami profili aluminiowych są firmy produkcyjne z branży samochodowej, elektrotechnicznej, elektronicznej, przemysłu spożywczego oraz chemii gospodarczej. Firma Automationstechnik, chcąc usprawnić proces identyfikacji profili aluminiowych, zdecydowała się wdrożyć, zaproponowane przez SKK SA etykiety specjalizowane.

Poleć ten artykuł:

Polecamy