Axel Frey zastąpił Haralda Seiferta i został mianowany Dyrektorem Generalnym Grupy Logistycznej Seifert

Axel Frey zastąpił Haralda Seiferta i został mianowany Dyrektorem Generalnym Grupy Logistycznej Seifert

Seifert Logistics Group (SLG) stawia na konsekwencję w wyborze następcy Haralda Seiferta. Następcą rodzinnej firmy został Axel Frey, wieloletni towarzysz i powiernik Haralda Seiferta. Działem zaś spedycji pokieruje Mario Wolter jako COO Spedycji Międzynarodowej.

Proces transformacji SLG, który rozpoczął się w 2019 r., doczekał się kontynuacji  w roku bieżącym, w roku jubileuszowym. Odmłodzenie najwyższego kierownictwa firmy nastąpiło już w 2020 r. z udziałem dyrektorów zarządzających: Axela Freya (34 lata) i Marcela Vogelmanna (43 lata). Teraz Axel Frey przejmuje zarządzanie firmą od Haralda Seiferta i ze skutkiem natychmiastowym będzie pełnił funkcję nowego Dyrektora Generalnego SLG. Mario Wolter dołączy do grupy firm jako COO Spedycji Międzynarodowej w lutym i będzie odpowiadał za rozwój działalności spedycyjnej.

W Grupie Logistycznej Seifert od 14 lat

Axel Frey pracuje w SLG już od 14 lat. Ostatnio na stanowisku Dyrektora Zarządzającego. W latach 2011/2012 oraz 2016/2017, dzięki swojemu doświadczeniu kierowniczemu na stanowisku dyrektora ds. rozwoju biznesu odegrał kluczową rolę w fazach znacznego wzrostu.

“W Axelu Frey’u znalazłem następcę, który reprezentuje te same wartości, co ja. W naszej firmie rodzinnej są nimi przede wszystkim dobro naszych pracowników i klientów” – mówi Harald Seifert.

 

Spełnienie życiowego marzenia – 1-kilometrowe centrum logistyczne firmy Seifert bezpośrednio przy autostradzie A8

Harald Seifert nie zostawia jednak swojej firmy, będzie ją nadal wspierał w tematach strategicznych, takich jak fuzje i przejęcia oraz projekty budowlane, a także będzie pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Doradczej, korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia.

Największy obecnie projekt budowlany o powierzchni 90 tys. m2 w północnej części Ulm postępuje bardzo szybko. Pierwsza część nieruchomości logistycznej jest już w eksploatacji. Pozostałe magazyny zostaną oddane do użytku latem 2022 r. Ta największa inwestycja w historii grupy zostanie zakończona w trzecim kwartale, wraz z przeprowadzką do nowego Centrum Administracyjnego SLG.

“Inauguracja lokalizacji Ulm Nord zbiegnie się z  główną uroczystością z okazji jubileuszu 75-lecia w listopadzie” – zapowiada Harald Seifert. “Cieszę się, że cały zespół zarządzający, jak również trzecie pokolenie z Julianem Seifertem na czele, są gotowi na przyjęcie klientów i odpowiedzialności za dalszą przyszłość firmy”.

 

 

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy