AXI IMMO rozwija się na północy Polski

AXI IMMO rozwija się na północy Polski

Firma AXI IMMO zdecydowała się na rozwój działalności operacyjnej i otwarcie kolejnego, już czwartego biura w Polsce. Od maja br. za obsługę najemców z sektora magazynowego z północnych regionów Polski odpowiadają Katarzyna Głodowska i Jakub Jastrzębski. Siedzibą lokalnego zespołu została powierzchnia dostępna u operatora coworkingowego O4 w centrum biznesowym – Olivia Business Centre w Gdańsku.

Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy firma AXI IMMO zdecydowała zwiększyć swoją rozpoznawalność na regionalnych rynkach magazynowych. Po ugruntowaniu swojej pozycji w Warszawie, Katowicach i Łodzi, nową lokalizacją został Gdańsk. Lokalny zespół ekspertów korzysta z rozwiązań dostarczonych przez operatora coworkingowego firmę O4 zapewniających im profesjonalną, nowocześnie wyposażoną przestrzeń biznesową w kompleksie biurowym Olivia Business Centre. Decyzja o otwarciu biura w Trójmieście jest realizacją polityki wizerunkowej AXI IMMO, w której za obsługę najemców odpowiada lokalny, doświadczony zespół ekspertów przy wsparciu wszystkich działów operacyjnych firmy, jej know-how i międzynarodowych partnerów biznesowych.

– W ciągu ostatnich 12 lat, marka AXI IMMO wyraźnie zaznaczyła swoją obecność na polskim rynku nieruchomości komercyjnych będąc dla wielu klientów strategicznym partnerem oferującym kompleksowe usługi doradcze na terenie całego kraju. Urośliśmy jako Grupa i niezależna agencja, która krok po kroku zdobywała kolejne kompetencje. Nasze biura w Warszawie, Katowicach czy Łodzi potwierdzają nasze umiejętności oraz fakt, że jesteśmy bardzo blisko biznesu naszych klientów i doskonale znamy ich potrzeby. Otwarcie nowego oddziału w Trójmieście to kolejny etap w naszej historii, który wyraźnie wskazuje, że plany AXI IMMO i potencjał organizacji sięgają znacznie dalej – mówi Renata Osiecka, partner zarządzający, AXI IMMO.

Trzon lokalnego oddziału firmy AXI IMMO tworzą Katarzyna Głodowska i Jakub Jastrzębski – doświadczeni na rynku nieruchomości komercyjnych negocjatorzy gwarantujący profesjonalne usługi doradcze. Jakub posiada ponad 10-letni staż jako leasing manager, z kolei Katarzyna związana jest z rynkiem nieruchomości od prawie 5 lat. Szeroki zakres kompetencji i doświadczenie w pracy na rzecz najemców i wynajmujących pozwala obu brokerom na kompleksowe przygotowanie ofert. Jakub jest absolwentem wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Gdańskim, ponadto ukończył studia podyplomowe w zakresie wyceny nieruchomości na Wydziale Zarządzania UG oraz w zakresie wyceny przedsiębiorstw w Szkole Głównej Handlowej. Z kolei Katarzyna to inżynier na wydziale chemicznym Politechniki Gdańskiej na kierunku chemia, a także jest na zaawansowanym etapie studiów na wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Gdańskim.

Na zakończenie marca 2021 r. całkowite zasoby trójmiejskiego rynku magazynowego wynosiły ponad 901 000 mkw., notując na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy największy wzrost nowej podaży (123 000 mkw.). w ujęciu procentowym +21%. Region ten charakteryzuje się wysoką absorpcją i niskim współczynnikiem pustostanów (6,1%), przez co na koniec I kw. 2021 r. wg zapowiedzi deweloperów, w budowie, znajdowało się 167 000 mkw. Silnym impulsem wpływającym na podaż jest dostępność portów morskich, a przede wszystkim portu kontenerowego DCT w Gdańsku oraz rozbudowana i gęsta sieć połączeń kolejowych. Ponadto inwestycje w modernizację lub budowę kolejnych kluczowych tras szybkiego ruchu w tym np. trasę S6 tzw. Drogę Kaszubską, docelowo stworzy równoległy do linii brzegowej pas transportowy pomiędzy Trójmiastem a Szczecinem i Berlinem. Innymi istotnymi dla firm logistycznych arteriami komunikacyjnymi są droga ekspresowa S7 zapewniająca dużą przepustowość i bezpieczeństwo w kierunku Warszawy i Krakowa oraz zapewniającą komfortowy dojazd na południe Polski autostrada A1 z łączącym ją na węźle Łódź Północ autostradą A2 w kierunkach wschód-zachód.
– Po burzliwym, ale i obfitującym w wiele nowych doświadczeń 2020 r. stało się dla nas jasne, że Trójmiasto to właściwy kierunek. Rosnąca na tym rynku skala projektów deweloperskich, a przede wszystkim kluczowa rola portów morskich to sygnały, których nie mogliśmy pominąć i chcemy uczestniczyć w formowaniu tego rynku jako aktywny gracz z pełnym zakresem kompetencji – podsumowuje Renata Osiecka.

(Axi Immo)

Poleć ten artykuł:

Polecamy