Baltic Block rozbudowuje sieć partnerów

Baltic Block rozbudowuje sieć partnerów

Firma Baltic Block, jeden z największych producentów wsporników paletowych w Europie, rozpoczęła współpracę z firmą CHEP. Współpraca w zakresie zwrotnych rozwiązań opakowaniowych wielokrotnego użytku pozwoli na rozbudowanie sieci partnerów m.in. na polskim rynku.

Baltic Block specjalizuje się w produkcji bloków paletowych z trwałych materiałów kompozytowych. Obecnie blisko 95% produkcji spółki jest eksportowanych do ponad 30 krajów świata m.in. do USA, Chin, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz praktycznie całej Europy. Łotewski producent jest drugim co do wielkości wytwórcą wsporników paletowych z wiórów drzewnych na naszym kontynencie.
By umocnić swoją pozycję rynkową i rozszerzyć obszar działania, Baltic Block rozpoczął współpracę z firmą CHEP, która dysponuje obecnie pulą ok. 330 mln palet i pojemników.

– Niezwykle nas cieszy, że firma CHEP dołączyła do grona naszych klientów. Dzięki pracy nad poprawą jakości zgodnie z jej wymaganiami, znacząco zwiększyliśmy nasze kompetencje i know-how. To oznacza korzyść dla wszystkich naszych klientów i partnerów. Jednocześnie to wielkie osiągnięcie dla samego Baltic Block oraz otwarcie na nowe regiony – zaznacza Andis Šķēle, dyrektor zarządzający Baltic Block.

Jednym z celów Baltic Block jest dążenie do najwyższej jakości z działaniem w duchu zrównoważonego ekologicznie biznesu. Firma koncentruje się na efektywności energetycznej, osiągając z roku na rok coraz większe oszczędności energii.
Producent wsporników paletowych każdego roku przeprowadza testy na zgodność produktów z międzynarodowymi normami. Te są również przeprowadzane na co dzień w zakładzie firmy. By nawiązać współpracę z CHEP, bloczki kompozytowe musiały przejść testy o bardziej rygorystycznych wymaganiach – dotyczące minimalnego wymaganego prześwitu gęstości, odporności na wchłanianie i pęcznienie wody oraz zdolności do wyciągania gwoździ. Po pomyślnym przejściu testów w niemieckich laboratoriach, bloki trafiły do Centrum Innowacji CHEP w Stanach Zjednoczonych, gdzie przeszły ostateczną kontrolę globalnego producenta.

(Baltic Block)

Poleć ten artykuł:

Polecamy