BCUBE wynajął 20 000 mkw. w Prologis Park Dąbrowa

BCUBE wynajął 20 000 mkw. w Prologis Park Dąbrowa

Z początkiem października  do budynku DC1C w Prologis Park Dąbrowa wprowadził się BCUBE, polski oddział włoskiej grupy specjalizującej się w logistyce kontraktowej oraz zarządzaniu łańcuchem dostaw dla różnorodnych branż, między innymi motoryzacyjnej. Od ponad 30 lat wspiera producentów OEM oraz dostawców TIER 1 & 2. Ponadto jest liderem usług z zakresu transportu i spedycji krajowej i międzynarodowej. Firma zatrudnia w Polsce 2 000 pracowników, w tym wielu inżynierów doskonalących rozwiązania procesowe i autorski system WMS – SHAPE.

BCUBE zajął 19 346 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej oraz 433 mkw. biurowej w budynku DC1C. Umowę podpisano na pięć lat, z możliwością przedłużenia.

– Szukaliśmy magazynu, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie fabryk naszych kluczowych klientów z branży motoryzacyjnej. Znaleźliśmy nie tylko doskonałą lokalizację i wysokiej klasy obiekt dystrybucyjny, ale także partnera, który potrafi wnieść znaczącą jakość do naszego biznesu – podsumował Tomasz Strugacz – Dyrektor Handlowy BCUBE Poland Services Sp. z o.o.

Przyszłość logistyczna na Górnym Śląsku

Prologis Park Dąbrowa to nowoczesne centrum dystrybucyjne o łącznej powierzchni ponad 144 000 metrów kwadratowych. W pobliżu parku przebiega wiele ważnych szlaków komunikacyjnych, takich jak droga krajowa 94 czy trasa szybkiego ruchu S1, która zapewnia bezpośrednie połączenie z autostradą A4 i Międzynarodowym Portem Lotniczym w Katowicach.

– Przy tym projekcie zwyciężyły dwie rzeczy: lokalizacja parku i siła drużyny Prologis. Bardzo dziękuję moim kolegom – Pawłowi Kowalczykowi i Mateuszowi Lasocie z działu Real Estate & Customer Experience – za udowodnienie jak dużą wartość można zaoferować Klientowi jeśli umiejętnie łączy się kompetencje i możliwości naszych zespołów. Dziękuję BCUBE za zaufanie, witamy w gronie klientów Prologis – podsumowała Katarzyna Nobis, Leasing & Customer Experience Manager w Prologis

Poleć ten artykuł:

Polecamy