Benteler Automotive otworzył fabrykę we Wrześni

Benteler Automotive otworzył fabrykę we Wrześni

Podwykonawcy Volkswagena rozgaszczają się we Wrześni. Benteler Automotive otworzył zakład, który będzie dostarczać części do ogromnej fabryki Volkswagena Craftera.

Zakład we Wrześni to jedna z 74 fabryk światowego koncernu. W naszym regionie Benteler był już obecny w Czechach, Rosji, Węgrzech i na Słowacji. W wielkopolskie fabryce produkowane mają być moduły przedniego zawieszenia do Craftera. Wyroby będą dostarczane w systemie just-in-sequence na linię produkcyjną Volkswagena.

 

Powierzchnia zakładu Volskwagena to 5300 m.kw, docelowa wielkości produkcji to ponad 100 tys. modułów rocznie. Do końca 2017 roku zatrudnienie w fabryce znajdzie około 100 osób.

 

– Otwarcie naszego nowego zakładu jest ważnym krokiem w ramach rozszerzania naszych mocy produkcyjnych na rozwijającym się rynku Europy Wschodniej – komentuje Laurent Favre, COO Benteler Automotive. – Przy tym konsekwentnie dbamy o dotrzymywanie zasady zaspokajania zapotrzebowania klientów tam, gdzie ono powstaje. Dzięki temu jesteśmy zawsze elastyczni i produkujemy w pobliżu klientów. Zasadniczo staramy się zachować zrównoważoną kombinację naszego portfela klientów, wyrobów i rynków docelowych. Dzięki temu jesteśmy niezależni od rozwoju poszczególnych modeli, klientów i rynków.

Poleć ten artykuł:

Polecamy