Better Workplace wprowadzi się do CTPark Katowice w I kw. 2024 r.

Better Workplace wprowadzi się do CTPark Katowice w I kw. 2024 r.

Better Workplace, lider w dostawie owoców, warzyw i soków do biur oraz zakładów produkcyjnych zdecydował się na otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego w Polsce. Firma wynajmie ponad 1000 mkw. powierzchni magazynowej i biurowo-socjalnej w nowoczesnym parku logistycznym CTPark Katowice. Najemcę w procesie negocjacji reprezentowała firma AXI IMMO.

Firma Better Workplace (wcześniej Dailyfruits) dostarcza świeże owoce, warzywa, bakalie i soki do biur oraz zakładów produkcyjnych w Polsce od ponad 10 lat. W jej portfolio znajduje się ponad 2000 firm m.in. z Warszawy, Katowic, Krakowa, Wrocławia, Łodzi czy Poznania. Firma oferuje różnorodne produkty i edukację żywieniową, pomagając klientom promować zdrowy tryb życia. Better Workplace współpracuje z najlepszymi pracodawcami w Polsce, dostarczając owoce bezpośrednio do firmowych kuchni.

Jacek Kwiecień, CEO, Better Workplace, mówi: – Decyzja o otwarciu nowego centrum logistycznego była związana z rosnącymi oczekiwaniami i rozwojem firmy w oparciu o nowych Klientów z regionu Górnego Śląska. Wśród przedstawionych oczekiwań znalazły się m.in. nowoczesny i dobrze skomunikowany park magazynowy umożliwiający swobodą dystrybucję towarów w regionie oraz korespondującą z tą powierzchnią reprezentacyjną i przestronną przestrzenią biurowo-socjalną. Dodatkowo poszukiwaliśmy modułu, który zagwarantuje nam dobrą ekspozycję logo na fasadzie nieruchomości.

Najemca wraz z początkiem 2024 r. zajmie docelowo 935 mkw. powierzchni magazynowej i dystrybucyjnej, którą uzupełni przestronne ponad 125-metrowe biuro.

Damian Kińczyk, Associate Director, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, wyjaśnia: – To nasza kolejna udana współpraca z firmą Better Workplace. Po sukcesach związanych z wynajęciem hal we Wrocławiu i Warszawie, Klient zdecydował się wejść na nowy rynek tj. być bliżej firm rozlokowanych w aglomeracji śląskiej. Znając poprzednie zapotrzebowania na powierzchnię m.in. dostosowanie i wydzielenie miejsca na chłodnię, przygotowaliśmy rekomendację kilku nieruchomości w formacie SBU, wśród, których niemal od początku oferta przygotowana przez CTP najlepiej spełnia oczekiwania firmy Better Workplace.

Anna Cholewa, Konsultantka, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, dodaje: – Rynek Górnego Śląska od lat zachęca firmy do ulokowania w jego granicach jednej z centrali dystrybucyjnych o zasięgu lokalnym czy krajowym. Atutem regionu są jego walory związane z komunikacją drogową, która zapewnia komfort w obsłudze Klientów m.in. w ramach logistyki ostatniej mili.

Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland, podkreśla: – Strategiczna lokalizacja należy do najważniejszych wyróżników wznoszonych przez CTP kompleksów magazynowo-produkcyjnych. Znajdują się one w pobliżu największych krajowych arterii, umożliwiając tym samym stworzenie logistycznych ekosystemów ułatwiających komunikację pomiędzy innymi oddziałami czy rynkami, do których chcą dotrzeć najemcy. Ma to korzystny wpływ na optymalizację oraz zwiększenie efektywności prowadzonych przez nich operacji. Atuty te doceniła firma Better Workplace, otwierając nowe centrum dystrybucyjne w CTPark Katowice.

CTPark Katowice to nowoczesny kompleks logistyczny składający się z dwóch hal magazynowych klasy A o łącznej powierzchni ok. 50 000 mkw. Inwestycja jest zlokalizowana w sercu Górnego Śląska z łatwym dostępem do centrum Katowic oraz do kluczowych autostrad A1 i A4. Strategiczne położenie umożliwia firmom skuteczną dystrybucję w aglomeracji śląskiej oraz do innych głównych ośrodków miejskich w Polsce jak np. Warszawy, Łodzi, Krakowa czy Wrocławia, a także m.in. do Niemiec czy Czech. Najemcy mogą skorzystać z elastycznych i łatwych w podziale modułów magazynowych, bram z poziomu 0 czy przestronnych placów manewrowych. Inwestycja firmy CTP spełnia założenia związane z uzyskaniem certyfikatów środowiskowych.

Poleć ten artykuł:

Polecamy